TFF, Ahmet Çakar'ın iddialarıyla ilgili savcılığa başvurdu

Türkiye Futbol Federasyonu, futbol yorumcusu Ahmet Çakar'ın "Bir süredir hakem camiasını töhmet altında bırakan açıklamalarda bulunduğunu" belirterek, söz konusu iddialarla ilgili tahkikat yapılması için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına başvuruda bulunduğunu duyurdu.  

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) futbol yorumcusu Ahmet Çakar'ın iddialarıyla ilgili açıklama yaptı.

Federasyonun internet sitesinden yapılan açıklamada, "Televizyon yorumculuğu yapan eski hakem Ahmet Çakar, faal bir hakemle görüşme yaptığını iddia ederek, bir süredir hakem camiasını töhmet altında bırakan açıklamalarda bulunmaktadır. Açıklamalarında herhangi bir somut kanıt sunmayan Ahmet Çakar, görüşme yaptığını iddia ettiği hakemin ismini açıklamayacağını defalarca vurgulamıştır. Türkiye Futbol Federasyonu, Ahmet Çakar'ın müteakip defalar gündeme getirdiği iddialarla ilgili gerekli tahkikatın yapılması için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına başvuruda bulunmuştur" ifadeleri yer aldı. 

Eski FIFA kokartlı hakem ve Beyaz TV futbol yorumcusu Ahmet Çakar, “Faal bir hakemle konuştum. Hakemler Fenerbahçe’yi şampiyon yapmayacaklar” iddiasında bulunmuştu. Çakar, hakemin ismini vermeyeceğini de söylemişti. (HABER MERKEZİ)