'Teyakkuza davet ediyorum' diyen Yılmaz'dan Resmi Gazete özrü: Yanıldım

TBMM'de dün yaptığı konuşmada, "Resmi Gazete'yi takip etmenizi tavsiye ediyorum, bu gece bir şey olabilir" diyen İYİ Partili Yılmaz, "Öngörüm gerçekleşmedi. Yanıldım" ifadelerini kullandı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR -  TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda dün yaptığı konuşmada, "Resmi Gazeteyi takip etmenizi tavsiye ediyorum. Bu gece bir şey olabilir" diyen İYİ Parti Ankara Milletvekili ve eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, 'öngörüsünün gerçekleşmediğini' belirterek özür diledi. Yılmaz, dün (19 Kasım) Resmi Gazete yayınlanmadan önce yaptığı açıklamayı alıntılayarak, "Erdoğan’ın Grup toplantısında verdiği tepkiden hareketle, Bakanın hafta sonu piyasaların kapalı olduğu bir zamanda görevden alınacağı öngörüsünde bulundum. Öngörüm gerçekleşmedi. Yanıldım. Özür dilerim" dedi. 

Yılmaz, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, “Ben, sizleri bugün cuma dolayısıyla bu gece saat 00.00’dan sonra teyakkuza davet ediyorum, Resmi Gazete’yi takip etmenizi tavsiye ediyorum; bu gece bir şey olabilir, olduğu zaman da Türk Lirası’nın üzerine nasıl daha fazla bir sıkıntının geleceğini görürsünüz. 00.00’dan sonra Resmi Gazete’yi takip edin diyorum ve herkese iyi hafta sonları diliyorum” ifadelerini kullanmıştı. (HABER MERKEZİ)