Katlanan Samsung telefonlar ertelendi!

Samsung, katlanabilir ekranlı akıllı telefonu Galaxy Fold'un çıkış tarihini erteledi. Sebep, ekranların kırılması...

DUVAR – Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, son ürünü olan katlanabilir ekranlı akıllı telefonu Galaxy Fold’un piyasaya çıkış tarihini erteledi. Samsung’dan yapılan açıklamada, “Geri bildirimleri tam değerlendirmek ve daha fazla deneme yapmak üzere Galaxy Fold’un piyasaya sürümünü ertelemeye karar verdik. Önümüzdeki haftalarda piyasaya çıkış tarihini duyurmayı planlıyoruz” denildi.

Nisan ayında Galaxy Fold’un örnek modelini inceleyenlerden bazıları telefonun ekranının birkaç gün içinde kırıldığını söylemişlerdi. Daha önce ise Samsung’un son model telefonunun ABD’de Cuma günü satışa sunulması planlanmıştı.

TÜRKİYE’DE ÖN KAYIT BAŞLAMIŞTI

Samsung, Türkiye’de de internet sitesi üzerinden Galaxy Fold için ön kayıtları almaya başlamıştı. Yeni telefonun Türkiye’deki satış fiyatının 14-15 bin Türk Lirası seviyesinde olması bekleniyordu. Samsung’un katlanabilir telefonunun Türkiye’de “Yıldız Grisi”, “Kozmos Siyahı” ve “Astro Mavisi” olarak adlandırılan üç farklı renkte satışa sunulması planlanmıştı.

Samsung, 3 yıl önce bir diğer akıllı telefonu Galaxy Note 7’yi de, bazılarının pil sorunları yüzünden kolayca tutuşabilir olduğunun ortaya çıkması üzerine büyük bir maliyetle piyasadan çekmek zorunda kalmıştı. Galaxy Fold’un tasarlanıp geliştirilmesi ise yaklaşık 8 yıl sürmüştü. (BBC Türkçe)