Türk Telekom'dan açıklama: İnternet paylaşmak ücretli değil

Hotspot (Kişisel Erişim Noktası) yoluyla mobil veri paylaşımı yapan müşterilerden ücret alınacağı iddialarına ilişkin Türk Telekom'dan yalanlama geldi. Şirket ücret talep edilmeyeceğini söyledi.

DUVAR – Cep telefonundan internet paylaşımı uygulamasına ücret alınacağı iddialarının ardından bir açıklama da Türk Telekom’dan geldi. Türk Telekom yaptığı açıklamada internet paylaşımından herhangi bir ücret almayacaklarını açıkladı.

Türk Telekom, müşterilerinin kendi mobil internet paketlerini dizüstü bilgisayar, tablet gibi farklı cihazlarla “Kişisel Erişim Noktası/ Hotspot” özelliğini kullanarak farklı cihazlarla paylaşmalarından herhangi bir ücret talep etmediğini bildirdi.

‘AYGIT SINIRI DA YOK’

Türk Telekom’dan yapılan açıklamada şu bilgiler verildi “Akıllı cep telefonlarında bulunan ve ‘hotspot’ olarak adlandırılan ‘Kişisel Erişim Noktası’ özelliğinin kullanımına 1 Ocak 2019’dan itibaren ücret getirileceği tartışmaları üzerine abonelerimizin doğru bilgilendirilmesi adına aşağıdaki açıklamanın yapılması gerekli görülmüştür. Türk Telekom, müşterilerinin kendi mobil internet paketlerini dizüstü bilgisayar, tablet gibi farklı cihazlarla “Kişisel Erişim Noktası/ Hotspot” özelliğini kullanarak farklı cihazlarla paylaşmalarından herhangi bir ücret talep etmemektedir. Ayrıca Türk Telekom’un, herhangi bir Wi-Fi (kablosuz internet) ağına erişimin olmadığı durumlarda kullanıcıların cep telefonları vasıtasıyla ‘hotspot’ özelliğini kullanarak aygıtlarını internete bağlayabilmelerinde herhangi bir aygıt sayısı sınırlaması da bulunmamaktadır. ” (HABER MERKEZİ)