Note 7 Türkiye'de patlamadı

Samsung'un dün gönderdiği resmi açıklamayla değişim ve iade sürecini başlattıklarını duyurduğu Note 7'yle ilgili bir açıklama da BTK'dan geldi. Dünya genelinde 30'dan fazla patlama vakası arasında hiçbirinin Türkiye'de gerçekleşmediği açıklandı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Samsung'un Note 7 modelinin şarjda patlamasıyla ilgili şikayetler üzerine Samsung önce telefonun satışını durdurmuş, ardından iade ve değişim sürecini başlattıklarını duyurmuştu. Dünya genelinde gerçekleşen patlama olayları arasında Türkiye'den bir vaka olmadığı BTK tarafından duyuruldu. Şu ana kadar tespit edilmiş bir Note 7 patlaması vakası Türkiye'de yok. BTK'nın açıklaması şöyle:

"Yazılı ve görsel medyada yer alan Samsung marka Galaxy Note7 model mobil haberleşme cihazlarındaki pil kaynaklı soruna ilişkin, ilgili şirket küresel çapta satışı gerçekleşen Galaxy Note7 model cihazların bazı numunelerinde tüketici şikâyetleri oluştuğunu, ancak Ülkemizde herhangi bir şikâyet ya da mağduriyetin yaşanmadığını beyan etmiştir.

Elektronik haberleşme sektöründe kullanılan cihazların piyasa gözetimi ve denetimine ilişkin ilgili mevzuat kapsamında, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından süreç yakından takip edilmektedir. Galaxy Note7’de kullanılan cihaz pilinden kaynaklı sorun ile ilgili ülkemizde şu ana kadar olumsuz bir vaka raporlanmamıştır. Konu ile ilgili inceleme devam etmektedir.

Kullanıcıların güvenliği ve herhangi bir mağduriyet yaşanmaması açısından ilgili firma, Samsung Galaxy Note7 cihazlarının Ülkemizdeki kullanıcılarına 03.09.2016 tarihi itibarıyla satın aldıkları noktalardan para iadesi veya ileri bir tarihte yenisi ile değişim seçeneklerini uygulayacaktır."

Etiketler Samsung Note 7