Apple'dan 10,5 inçlik yeni bir iPad Pro gelebilir

Apple'ın Eylül başında yapması gerçekleştirmesi beklenen lansman yaklaştıkça, ürünlerle ilgili daha fazla bilgi geliyor. Son gelen duyuma göre Apple, iPad Pro serisine 12,9 inç ve 9,7 inçten sonra bir de 10,5 inçlik model ekleyecek.

Google Haberlere Abone ol

Erdal Kaplanseren @Kaplanseren

DUVAR - Şirket kaynaklarından sızan bilgilere göre Apple, telefon ve bilgisayar ürünlerindeki geliştirmelerinin yanında tablet ürünlerini de es geçmeyerek 2017'de bu konuda baskısını artıracak. Son gelen bilgi, şirketin 10,5 inç boyutunda bir iPad Pro modeli çıkaracağı yönünde.

ipad pro-1

Apple'ın iPad tablet serisinde ekran boyutu konusunda nasıl bir konumla yapmaya çalıştığı ise merak konusu. Zira kolay taşınma vaadiyle çıkan 7,9 inçlik iPad mini için önümüzdeki dönemde bir yenilik öngörülmüyor. Büyük ekranlı telefonların yaygınlaşması, iPad mini'ye ihtiyacı azaltmış olabilir.

ipad pro-2

Standart 9,7 inçlik tablet Apple'ın da standardı. Son çıkan iPad Pro'nun bu anlamda iyi bir konumlandırma elde ettiğini söyleyebiliriz. Fakat geçen sene çıkartılan 12,9 inçlik iPad Pro'nun dev boyutu profesyonel kullanıcılar haricinde kullanıcıda beklenen ilgiyi görmedi. Henüz resmi olarak kabul edilmemiş olsa da, yeni 10,5 inç boyutunda bir iPad Pro'nun pazardaki konumlanması şimdiden merak konusu.

Etiketler Apple ipad 10.5