WhatsApp'a yeni özellik geldi

Kullanıcı deneyimini her geçen gün artıran WhatApp'a bir özellik daha geldi. Yeni güncelleme günlük kullanım için basit ancak önemli bir özelliği WhatsApp'a getirdi.

DUVAR – Dünyanın en yaygın kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, her geçen gün kullanım deneyimini artırmaya yönelik gelişmeleri platforma getirmeyi sürdürüyor. WhatsApp geçtiğimiz günlerde sesli arama özelliğini kullanırken, karşı taraftan yanıt gelmediğinde ya da arama reddedildiğinde “Sesli mesaj gönder” özelliğini devreye sokmuştu.

YENİ ÖZELLİK YİNE SESLE İLGİLİ

Yaklaşık iki hafta önce WhatsApp iOS uygulaması için kapsamlı bir güncelleme yayınlanmıştı. Popüler uygulamaya bu defa çoklu mesaj gönderme özelliği getirildi. WhatsApp Android beta uygulaması güncellenerek 2.16.320 numaralı sürüme yükseltildi.

Yeni güncelleme basit ve kullanışlı bir özellik olan seçili bir mesajın birden fazla kullanıcıyla paylaşılmasını mümkün hale getiriyor. Yönlendirilecek ileti seçildiğinde WhatsApp ekranın üst kısmına sık kullanılan sohbetlere getiriyor. Hemen altında ise son son sohbetler yer alıyor.

WhatsApp’ın Android beta programına dahil olan kullanıcıların yararlanabileceği özellik, kısa süre içerisinde tüm WhatsApp kullanıcılarının hizmetine sunulacak.