Pokemon PC versiyonu çıktı

Tüm dünyada büyük bir fenomen haline gelen ve milyonları peşinde sürükleyen Pokemon sonunda PC için geldi. 192 Pokemon ve yeni özellikler oyuncuları bekliyor.

Nintento’ya ait bir oyun serisi olan Pokemon’unPC versiyonu çıktı. 20 yılı aşkın bir süredir Pokemon Company tarafından Nintendo el konsolları için oyunlar çıkartan marka, ilk kez emülator desteğine ihtiyaç duymadan bilgisayar oyuncularıyla buluşuyor.

“Pokemon Uranium Version” ismiyle indirilebilecek bu yeni Pokemon oyunu elbette Nintendo desteği içermiyor. Tamamen gönüllü oyun severler tarafından hazırlanan Pokemon Uranium Version, geniş içeriğiyle hayli dikkat çekiyor.

Oyunun ilk versiyonu olan 1.0’da otuz saatten uzun bir oynanış süresi, keşfedilmeyi bekleyen 192 tür Pokemon, hikaye modu, çoklu oyunculu seçenekler ve çok daha fazlası bulunuyor.

POKEMON URANIUM ÖZELLİKLERİ

– 8 Gym

– Tandor Şampiyonası

– 192 tür Pokemon ve onların (yakalabilir ve evrim geçirebilirler)

– Nükleer güç kullanan bir düşman topluluğuyla savaş içeren hikaye

– Çevrimiçi özellikler: Savaş modu, oyuncular arası takas sistemi

– Birden çok kayıt dosyası tutabilme

– 30 saatten fazla oynanış süresi

Eğer uzun süredir Pokemon oyunlarını merak ediyorsanız ve sırf tek bir oyun için Nintendo sistemi satın almayı göze alamıyorsanız Pokemon Uranium v1.0 tam size göre bir seçenek olarak öne çıkıyor.

Oyunun şimdilik Windows PC versiyonu kullanıcılara sunulmuş durumda.

Buradan oyunun indirme sayfasına ulaşabilirsiniz. Linux ve Mac desteğiyse önümüzdeki günlerde gelecek.

Haberin Kaynağı