Microsoft'tan iMac'e rakip

Surface ile dizüstü ve tablet pazarına göz kırpan Microsoft, hepsi bir arada masaüstü bilgisayar çıkarmaya hazırlanıyor. Şirketin iki modelle birden, Apple'ın iMac'ine rakip olması bekleniyor.

DUVAR – Windows Central’ın paylaştığı habere göre Microsoft önümüzdeki dönemde Surface taşınabilir bilgisayar serisine bir de All in One ekleyecek.

Hazırlanan projeler kapsamında patent çalışmalarının başladığı ve 2017 yılında yeni Surface tablet ve SurfaceBook modelleriyle birlikte çıkacağı duyuruldu.

Geçtiğimiz ay Shubhan Chemburkar adındaki Hintli yazılım geliştiricisinin Microsoft ofisine düzenlediği ziyarette paylaştığı fotograflarla Microsoft’un 2017 yılında çıkaracağı Surface modelleri üzerinde çalıştığı basına sızdırılmıştı.

All in One modeli o dönem söylentilerle geçiştirilmiş olsa da Microsoft’un 3 ayrı modelle All in One pazarına gireceği netlik kazanmaya başladı.

microsoft pc-2

Microsoft’un hepsi bir arada (all in one) PC ürününün teknik çizimleri sızdırıldı.

MICROSOFT İKİ AYRI PC ÇIKARACAK
Microsoft AiO bilgisayar segmentinde üç ayrı modeli piyasaya sürecek. Bunlardan ikisinin 4K çözünürlükle çıkacağı duyurulan modellerin 24 inç ve 27 inç ekran büyüklüklerinde olacağı söyleniyor.

Diğerlerine kıyasla daha minimal çizgilere sahip olacak 21 inçlik Full HD modelse serinin giriş seviyesi cihazı olarak adlandırılacak.

APPLE İÇİN iMAC YÜKSELEN DEĞER

Apple 21.5 inchlik Full HD modelinin yanı sıra 4K destekleyen bir model çıkarmış, 27 inchlik üst segmentteki iMac ise 5K çözünürlükle piyasaya sunmuştu.

Microsoft’un şu an için AiO bilgisayar kavramının gerçek başarıyı elde tek firması olan Apple’ı tahttan indirmeye hazırlandığını söyleyebiliriz.

Surface serisiyle planladığı noktaya gelen Microsoft’un AiO modeli de merakla bekleniyor.

Haberin Kaynağı