TEKNOLOJİ

Instagram'a beklenen bir özellik geliyor

Sevilen fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram'a bir yenilik daha geliyor. Testleri yapılan özellik sayesinde kullanıcılar çekip düzenledikleri fotoğrafları sonra paylaşmak üzere taslak olarak kaydedebilecek.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Instagram'ın sahip olduğu özellikler ve yapısı ile çok "doğal fotoğraf" yanlısı bir platform olmadığı aşikar. Kullanıcılar fotoğraflarını yüklemeden önce onlarca farklı filtre ve özellik ile düzenleyebiliyorlar. Instagram da bunun bazen uzun bir süreç olabileceğini fark etmiş olacak ki "taslak olarak kaydet" özelliğini test ediyor.

Kullanıcıların Twitter üzerinde yaptığı paylaşımlarla ortaya çıkan özellik kullanıcıların fotoğrafları için yaptıkları düzenlemeleri kaydedebilmelerine olanak sağlıyor. Bu sayede kullanıcılar düzenleme işlemine daha sonra devam ederek fotoğraflarını yükleyebiliyorlar. Bilindiği gibi normalde Instagram’a yüklemek istediğiniz fotoğrafta yaptığınız düzenlemeler o an için geçerli oluyor, fotoğrafı yüklemezseniz düzenlemeleriniz siliniyordu.

Instagram ise şu anda konuyla ilgili açıklama yapmazken platformu kullanıcılar için sürekli olarak geliştirmeye devam ettiklerini belirten genel bir açıklama yapmış. Ancak sosyal medya yansımasına bakarsak yeni özelliğin test olarak birçok kullanıcıya açıldığına dikkat ediyoruz. Testlerin başarıyla geçmesi halinde Instagram’ın kısa süre içinde özelliği tüm kullanıcılara açacağını düşünebiliriz. (Webrazzi)

Etiketler instagram taslak
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR