TEKNOLOJİ

Facebook araştırdı: Kedisi olanlar daha üzgün ve yalnız

Genel kanı kedisi olanların daha mutlu ve huzurlu olduğuna dönük olsa da, yapılan bir araştırmaya göre kedi sahibi olanlar, diğerlerine göre daha yalnız ve üzgün.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR -

Facebook, 'kediciler'le 'köpekçiler' arasındaki sessiz rekabeti 160 bin evcil hayvan sahibi kullanıcısının profilleri üzerinden araştırdı. Sosyal ağın 8 Ağustos Uluslararası Kediler Günü kapsamında yaptığı araştırmaya göre köpeği olanlar daha dost canlısı ve dışa dönük çıkarken, kedisi olanlar ise daha üzgün ve yalnız! Araştırmanın sonuçlarına göre, 'kedili kadın' efsanesi fos çıktı; köpek sahiplerinin de daha aktif olduğu anlaşıldı. Birçok genellemeyi pekiştiren araştırmanın sonuçları şöyle:

kedi2

  • Köpek sahiplerinin kedi sahiplerine göre ortalama arkadaş sayısı 26 fazla.
  • Köpeği olanların bağlantı sayısı daha fazla olmasına karşın, kedi sahipleri daha fazla etkinliğe davet ediliyor.
  • Daha az arkadaşlarının olmasının da etkisiyle kedi sahiplerinin yüzde 30’u bekar. Bu oran köpek sahiplerinde ise yüzde 24.

    Kedisi olanların favori filmleri: Terminator 2, Scott Pilgrim Dünyaya Karşı, Trainspotting, Ölü Gelin, Otomatik Portakal.

  • Köpeği olanların favori filmleri: Not Defteri, Sevgili John, Grinin Elli Tonu, Kör Nokta, Son Şarkı.
  • Kedisi olanlar, fantazi, bilim-kurgu ve çizgi romanlara daha düşkünken, köpeği olanların tercihi ise aşk hikayeleri ile köpek bakımı ve sağlıklı yaşamdan yana.
  • Kedisi olanların en favori kitabı Dracula iken, köpeği olanların en favori kitabı ise Marley ve Ben.
  • Kedisi olanlar köpeği olanlara göre kendisini daha ‘Yorgun hissediyor’. Köpeği olanlar ise kedisi olanlara göre Facebook’ta ‘Heyecanlı hissediyor’ ifadesini çok daha fazla kullanıyor.
  • Kedisi olanların daha yoğun hissettiği duygular, yorgun, eğlenceli, kızgın, mutlu ve üzgün olurken; köpeği olanlarda ise sıralama şöyle: Heyecanlı, gururlu, huzurlu, mükemmel ve dertli.

Etiketler Facebook kedi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR