Apple'ın yeni saati Watch 2 nasıl olacak?

Apple'ın 2 Eylül'de düzenleyeceği lansmanda iPhone 7 ile birlikte yeni akıllı saat modeli Watch 2’yi de tanıtması bekleniyor. Apple Watch 2'nin sızan görseller ve bilgiler ışığında, sahip olması beklenen özellikleri derledik.

Google Haberlere Abone ol

Erdal Kaplanseren @Kaplanseren

DUVAR - İlk Apple Watch 2014’ün Eylül ayında tanıtılmış ve yedi ay sonra piyasada olmuştu. Bu defa Apple elini daha çabuk tutacak gibi görünüyor. iPhone’larda olduğu gibi, tanıtımdan hemen sonra satışa sunulması beklenen yeni Apple Watch, pek çok sürpriz yenilikle gelecek gibi görünüyor. İlk versiyonun satışı 2 milyon adet seviyesinde gerçekleşmişti. Eylüldeki lansmanda iPhone 7 modelleriyle birlikte tanıtılmasına kesin gözüyle bakılan yeni saat, aksesuarlarıyla birlikte oldukça geniş bir aile kurdu. Üstelik geçtiğimiz ayki etkinlikte duyurulan yeni işletim sistemi güncellemesi watchOS 3’le birlikte, saatin yetenekleri bir hayli artıyor.

apple-watch3

KENDİ KAMERASI OLABİLİR

En iştah uyandıran bilgilerden biri, yeni Watch’ta dahili bir kameranın bulunacağı oldu. Şayet bu değişiklik gerçekleşirse, kullanıcılar saatleri üzerinden videolu FaceTime görüşmesi yapabilecek. Alışveriş yaparken de telefon kullanmadan, saatle barkod okutularak alışveriş gerçekleştirilebilecek.

TELEFONUZ KULLANILABİLECEK

Akıllı saatlerin, telefonla bağlantılı olarak çalıştığı ve onlara bağımlılığımızı arttırdığı ortada. Yeni bilgiye göre Apple Watch 2, iPhone’dan bağımsız biçimde de çalışabilecek. Bu durumda akıllara, yeni saatte SIM kart ve WiFi desteği olup olmayacağı sorusu geliyor. Sızdırılan görüntüler bu konuda bir bilgi vermiyor olsa da donanımla ilgili ilgi çekici ipuçları sunuyor. Yakın zamanda sızdırılan patent görseline göre, yeni Watch’un ekranı nispeten daha büyük olacak. Ayrıca cihazın yan tarafında iki tuş göze çarpıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR