Tecavüzle suçlanan Fransız bakan Abad: İstifayı düşünmüyorum

Fransa'da görevine yeni atanan Dayanışma, Özerklik ve Engelli Bireyler Bakanı Damien Abad, hakkındaki iki kadına tecavüz ettiği iddialarını ve istifa etmesi yönündeki çağrıları reddetti.

Fransa Dayanışma, Özerklik ve Engelli Bireyler Bakanı Damien Abad
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Tecavüzle suçlanan, Fransa'nın yeni Dayanışma, Özerklik ve Engelli Bireyler Bakanı Damien Abad iki kadına tecavüz ettiği iddialarını 'şiddetle' reddetti ve hükümetten istifa etmek gibi bir niyetinin olmadığını açıkladı. Abad gazetecilere verdiği demeçte, "Masum birisi istifa etmeli mi? Sanmıyorum" dedi.

Reuters'in haberine göre, Mediapart sitesine açıklama yapan kadınlar, 2010 ve 2011 yıllarında Bakan Abad'ın kendilerini onunla cinsel ilişkiye girmeye zorladığını iddia etmişti. Abad, iddiaları reddetmişti. Abad ve Mediapart, kadınlardan birinin 2017 yılında Abad hakkında polise şikâyette bulunduğunu ve şikâyetin herhangi bir işlem yapılmadan kapatıldığını açıkladı.

Abad, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un yeniden seçilmesinin ardından cuma günü açıklanan yeni kabineye Dayanışma, Özerklik ve Engelli Bireyler Bakanı olarak katılmıştı. Abad'a yönelik suçlamalar hakkında yorum yapması istenen Başbakan Elisabeth Borne, hükümete katıldığında bunlardan haberdar olmadığını söyledi. (DIŞ HABERLER)