Tantan: Peker bilgileri devlet aklına sahip insanlardan alıyor

Sadettin Tantan, Sedat Peker'in bilgi kaynağının 'devlet aklına sahip insanlar' olduğunu söyledi. Tantan, "Bu toplumun uyanmasına katkı sağlıyor" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Eski İçişleri Bakanı ve Yurt Partisi Genel Başkanı Sadettin Tantan, Yeniçağ TV yayınında, Sedat Peker'in bilgi kaynakları hakkında iddialarda bulundu. Tantan, Peker'e bilgileri "devlet aklına sahip insanların bunları açığa çıkarmak adına gönderdiğini" söyledi.

Tantan, şu ifadeleri kullandı: "Devletin kendi içinde de artık, oradaki devlet aklına sahip olan namuslu, düzgün insanların da bir şekilde bunu açığa çıkarmak suretiyle halkı bilinçlendirme için bir şekilde açılım sağlanıyor. Bu toplumun uyanmasına katkı sağlıyor. Şu anda tek kişi mahkemeleri çalıştırdığı takdirde kendileri de aynı suç örgütünün içerinde çıkacaktı. Kendini temizleyemeyen bir devlet var. Bizi dinleyen vatandaşlar bilsin ki bütün bu arşiv bilgiler süreç içerisinde devletin hem aklındadır hem de yazılıdır. Türk geleneği örf adetinde her şey yazılır çizilir. Bu iktidar ortadan kaldırırım dese de bir yer de depodadır. Bunlar açıldığı takdirde bu suçu işleyenler, buradan para kazananlar hepsi açığa çıkar.”