Tahir Elçi'nin mezarında hırsızlık: Parmaklıklar söküldü

Eski Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi’nin mezarının etrafındaki demir parmaklıklar söküldü. Elçi'nin eşi Türkan Elçi, olayın hırsızlık olduğunu belirtti.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Diyarbakır'ın Sur ilçesinde 2015 yılında silahlı saldırı sonucu vefat eden Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi’nin, Diyarbakır'daki Yeniköy Mezarlığı’nda bulunan kabrinin etrafındaki demir parmaklıklar söküldü.

Twitter hesabından açıklama yapan Elçi'nin eşi Türkan Elçi, yaşananın hırsızlık olayı olduğunu belirtti. 

Elçi, "Tahir Elçi’nin mezarının tahrip edildiğine dair yapılan habere hassasiyet için teşekkür ederim; fakat hırsızlık vakası olduğu çok belli olduğu halde 'tahrip edildi' haberini mübalağalı bulduğumu belirtmek isterim. Yarın kasıtlı bir tahrip karşısındaki tepkimizin bir manası kalmaz" dedi. 

Diyarbakır Barosu'ndan yapılan açıklamada ise olayın 20 gün önce yaşandığı aktarıldı. 

Açıklamada, "Bugün 'Tahir Elçi’nin Mezarı Tahrip Edildi' şeklinde çıkan haberler 20 gün önce Yeniköy Mezarlığında birçok mezarlığın dış duvarındaki demir parçalarının adli bir hırsızlık vakasıyla sökülmesinden ibarettir. Tahir Elçi’nin kabrinde bir tahribat olmadığı bilgisini paylaşır, kamuoyunun gösterdiği hassasiyet ve ilgi sebebiyle teşekkür ederiz" ifadelerine yer verildi. (HABER MERKEZİ)