Taciz ettiği kadının yüzüne kimyasal madde atan zanlı serbest bırakıldı

Ankara'da Sultan S. adlı kadının yüzüne lavabo açıcı atarak yaralayan Soner B, çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Ankara'da Sultan S'nin yüzüne kimyasal madde attığı ve silahla tehdit ettiği iddiasıyla gözaltına alınan Soner B. adlı erkek, "konutu terk etmeme" şartıyla adli kontrolle serbest bırakıldı.

Mamak ilçesinde yaşayan Sultan S, şiddet nedeniyle 4 yıl önce ayrıldığı Soner B'nin bir araya gelmek isteğine olumsuz yanıt verdi.

Sultan S'ye cep telefonuyla mesaj atarak tehdit ettiği ileri sürülen Soner B, dün konuşmak için kadının yanına geldi. Taşıdığı ruhsatsız silahı çıkartarak tehdit edip Sultan S'yi taciz eden zanlı, direnmesi üzerine bir şişe içinde getirdiği ve lavabo açıcı olduğu tespit edilen kimyasal maddeyi kadının yüzüne fırlattı.

Yüzünün belirli bölgelerinde ikinci dereceden yanık ve lekeler oluşan Sultan S, haber verilmesi üzerine bölgeye gelen 112 Acil Servis ekiplerince hastaneye kaldırıldı.

Polis tarafından gözaltına alınan Soner B. adliyeye sevk edildi. 

Mağdur S.S. ise şüpheliyle 4 yıllık bir ilişkisi olduğunu, ayrıldıktan sonra kendisini sürekli rahatsız ettiğini belirterek polise şikayetçi oldu.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheli, savcılık sorgusunun ardından çıkarıldığı Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince "konutu terk etmeme" adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, şüpheliye yönelik "kasten yaralama", "cinsel saldırıya teşebbüs", "silahla tehdit" ve "ruhsatsız silah taşıma" suçlarından soruşturma açıldı. (AA/DHA)