Süleyman Soylu ve Ahmet Şık Beşiktaş'ta karşılaştı: 'Yargılanacaksın bitanesi'

Beşiktaş’ta seçim çalışması yapan TİP'li Ahmet Şık, seçim otobüsünden çevredekilere oyuncak paketleri fırlatan Süleyman Soylu'ya "Yargılanacaksın" diye bağırdı. İkili arasında sözlü atışma yaşandı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İstanbul Beşiktaş’ta AK Parti Milletvekili adayı ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, seçim aracı ile tur atarken Türkiye İşçi Partisi (TİP) Milletvekili Ahmet Şık ile karşılaştı.

Soylu'nun seçim aracı geçerken Beşiktaş’ta seçim çalışması yapan Şık atan Soylu’ya "Yargılanacaksın bitanesi" diye bağırdı. Bu sırada çevredekilere içinde oyuncaklar bulunan paketler fırlatan Soylu bu sözlere önce güldü daha sonra eliyle Şık'ı işaret ederek bağırdı. Şık'ın da bu sırada Soylu'ya karşılık verdiği görüldü.     

'BİZDEN KAÇAMAZSINIZ'

Türkiye İşçi Partisi o anları "Bizden kaçamazsınız, her yerdeyiz. Hesap vereceksiniz" notuyla sosyal medya hesabından yayınladı.


ŞIK’IN ÜZERİNE YÜRÜMÜŞLERDİ

Ahmet Şık, Aralık 2022’deki bütçe görüşmelerinde Soylu’ya tepki göstermişti. Şık, "Sen sadece hamaset yaparsın. Sen hapiste çürüyeceksin. Mafyayla iş tutan, rüşvet alıp veren birisi olduğun için sen yargılanacaksın” ifadelerini kullanmıştı.

Konuşmanın ardından AK Partililer Şık’ın üzerine yürümüştü. (HABER MERKEZİ)