Spotify lisans için RTÜK'e başvurdu

İsveçli müzik dinleme platformu Spotify, lisanslama süreci için Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'na (RTÜK) başvuru yaptı. RTÜK 12 Ekim'de 72 saat mühlet vermişti.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), dijital müzik dinleme platformu Spotify'ın lisans için başvurduğunu açıkladı. RTÜK'ten yapılan açıklamada, "Görsel ve işitsel medyaya destek olmayı misyon edinen RTÜK, yayıncılara rehber olmayı daima sürdürecektir" denildi.

Kurul 12 Ekim'de yayınladığı duyuruda, aralarında Spotify'ın da olduğu bazı yayıncıların lisans başvurusu için 72 saatlik süresi kaldığını belirtmişti.

RTÜK'ten bugün yapılan açıklama şöyle:

"Mevzuatımız gereği müzik alanında isteğe bağlı yayın hizmeti veren uluslararası bir kuruluş olan Spotify yasal süre içerisinde müracaatını yapmış ve lisanslama süreçleriyle ilgili hazırlıklara başlamıştır. Gerek ulusal gerekse uluslararası medya kuruluşları ile daima yasal çerçevede yapıcı ve diyaloga açık bir iletişim yürüten üst kurulumuz bundan sonra da aynı tavrını korumaya devam edecektir. Görsel ve işitsel medyaya destek olmayı misyon edinen RTÜK, yayıncılara rehber olmayı daima sürdürecektir." 

RTÜK üyesi İlhan Taşçı da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Spotify, 72 saatlik sürenin dolmasına dört saat kala lisans için RTÜK’e resmen başvurdu..." ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Etiketler RTÜK spotify
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR