Beşiktaş, Antalyaspor'dan yeni korona testi istedi

Beşiktaş kulübü, ilk iki korona virüsü testi 'arızalı' çıkan Antalyaspor'dan yeni test istedi. Kulüp masrafların kendileri tarafından karşılanacağını söyledi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Süper Lig'de bugün oynayacakları Antalyaspor maçı öncesi korona iddialarıyla gündeme gelen rakiplerinden yeniden test isteyen Beşiktaş Kulübü'den endişe duydukları açıklaması geldi. Antalyaspor'da çok sayıda futbolcunun korona virüsü testi pozitif çıkmıştı. Üçüncü kez yapılan testte sadece 1 futbolcu ve 1 personelin testi pozitif çıktı ve ilk iki test kitinin 'arızalı olduğu' anlaşıldı.

Ancak Beşiktaş Kulübü TFF, UEFA ve Kamu Kurumları ile İlişkiler Sorumlusu Kemal Erdoğan, rakiplerini yeniden Covid-19 testi yaptırmaya davet etti. Erdoğan, "Antalyaspor’un çok sayıda futbolcusu ile teknik ve idari heyet üyesinin Covid-19 pozitif olduğu yönünde basın ve sosyal medyada yer alan iddialar; sporcularımız ile teknik ve idari heyet üyelerimizin sağlığı hususunda endişe duymamıza neden oldu" diye konuştu.

Antalyaspor'un son açıklamasının kendilerini bir nebze rahatlattığını belirten Erdoğan, test masraflarının kendileri tarafından karşılanacağını belirtti. Erdoğan, "A takımımızın sağlığını korumak, camiamızın ve taraftarlarımızın endişelerini gidermek için son bir test yapılması tarafımızca zaruri görülmektedir. Başta insan sağlığına verdiğimiz büyük önem ve kamuoyunda yaşanan endişeleri gidermek amacıyla İstanbul'da bulunan Antalyaspor kafilesini, masrafları tarafımızca karşılanacak Kovid-19 tanı testi yaptırmaya davet ediyoruz. İnsan sağlığına önem veren Antalyaspor'un da bu testten kaçınmayacağını düşünüyoruz. Türkiye Futbol Federasyonuna (TFF) da resmi bir yazıyla bu talebimizi ileterek başvurumuzu yaptık" dedi. (AA)

Antalyaspor maça çıkıyor: Testler arızalıymışAntalyaspor maça çıkıyor: Testler arızalıymış