Ağaoğlu: Sörloth transferinin futbol tarihinde eşi benzeri yok

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Alexander Sörloth'un takımdan ayrılacağını açıkladı. Ağaoğlu, "11-12 milyon euro gibi bir para kazandırarak gidiyor" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Alexander Sörloth transferinin futbol tarihinde eşi benzeri olmadığını söyledi. Çok konuşulan transferle ilgili A Spor'a açıklamalar yapan Ağaoğlu, "Sörloth'la alakalı olarak yapılan eleştiriler var. 'Bonservisi zamanında alınsaydı' diye. O anlaşma şöyleydi: 2020-2021 sezonunda oyuncu maçların yüzde 50'sinden fazlasını oynarsa 6 milyon Euro karşılığında Trabzonspor'a transferi gerçekleşebilirdi. Oynamadığımız bir sezonla hakkımız olmayan bir bonservisi almamız söz konusu değildir. Bir de bizim limit sorunumuz var.

Sörloth, Trabzonspor'un kiralık oyuncusuydu. Bonservisi Crystal Palace'taydı. Ne Palace, Trabzonspor'un onayı olmadan; ne de Trabzonspor, Crystal Palace'ın onayı olmadan bu oyuncuyu başka takıma transfer edemezdi. Bir anlaşma çerçevesinde oyuncu Leipzig kulübüne transfer olacak. Sörloth ilk geldiğinde yapılan tüm eleştiriler bizim ve oyuncunun hafızasında.

'11-12 MİLYON EURO KAZANDIRACAK'

Netice itibariyle Trabzonspor'a 375 bin Euro'ya mal olmuş ve giderken 11-12 milyon Euro gibi bir para kazandıracak ve bir sonraki transferinden de pay bırakacak. Bunun futbol tarihinde eşi benzeri olup olmadığını bilmiyorum."