Ahmet Ağaoğlu: Sörloth Leipzig'e gitmek istiyor

Alexander Sörloth'a gelen transfer teklifleriyle ilgili açıklama yapan Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, "Sörloth'a Leipzig ve iki kulübün ilgisi var. Oyuncu da Leipzig'e gitmek istiyor" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Alexander Sörloth'un transfer durumuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Kulüpler Birliği Vakfı toplantısının ardından basın mensuplarının sorularını cevaplayan Ağaoğlu, "Alexander Sörloth, bizim kiralık oyuncumuz. Crystal Palace'ın oyuncusu. İkinci sezon maçlarının yüzde 50 fazlasını oynadığı takdirde 6 milyon avroluk satın alma opsiyonu devreye giriyor. Bugün ver 6 milyonu oyuncuyu al durumu yok. 2020-21 sezonun maçlarının yüzde 50'sinden fazlasını oynadığı takdirde bu devreye giriyor" diye konuştu.

Sörloth'un Almanya takımlarınan Leipzig'e gitmek istediğini aktaran Ağaoğlu, "Sörloth'a Leipzig ve iki kulübün ilgisi var. Oyuncu da Leipzig'e gitmek istiyor. Bizim ciddi ısrarlarımız oldu ama oyuncunun da gitme ısrarı var. Bu işin dört tarafı var. Biraz sıkıntılı bir süreç" dedi.

'TAMAMEN FİNANSAL BİR NOKTADA KİTLENDİ OLAY'

Sörloth'un sözleşmesinde 9 milyon Euro serbest kalma bedeli olduğunu dile getiren Ahmet Ağaoğlu, "Oyuncu ile yapılan sözleşmede de sürekli olarak telaffuz edildiği için söyleyeyim, 9 milyon avroluk serbest kalma maddesi de var. Dört tarafın da mutabakatı ile çözülecek bir durum. Trabzonspor ile Crystal Palace'ın anlaşması lazım önce. Şartlar netice itibarıyla dönüp dolaşıp finansal getiriye bağlanıyor" ifadelerini kullandı.

"Kulüp olarak bizim ciddi bir talebimiz vardı. Crystal Palace da aynı miktarı talep ediyor" diyen Ağaoğlu, "Tamamen finansal bir noktada kitlendi olay. Önümüzdeki 48 saat içinde çözülürse çözülür. Çözülmezse ondan sonraki sürece bakacağız. Oyuncu zaten şu an bizim kiralık oyuncumuz" şeklinde konuştu. (İSTANBUL/AA)

Trabzonspor: Sorloth gelmediTrabzonspor: Sorloth gelmedi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR