Trabzonspor: Sorloth gelmedi

Trabzonspor'dan Alexander Sorloth açıklaması geldi: Gününde gelmedi, disipline verildi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Trabzonspor, cuma akşamı takıma katılması beklenen ve katılmayan Norveçli futbolcusu Sorloth hakkında resmi siteden bir açıklama yayınladı. Futbolcunun transferi için Almanya ekibi Leipzig'den bir resmi teklif bulunduğu belirtilen açıklamada, dün şehre gelmesi beklenen Sorloth'un gelmediği belirtildi.

Açıklama şöyle: "Futbolcumuz Alexander Sorloth için RB Leipzig Kulübünden resmi transfer teklifi gelmiş olup, yönetim kurulumuz tarafından kulübümüzün menfaatleri doğrultusunda bu teklif değerlendirilmektedir.

DİSİPLİN TALİMATI YÜRÜRLÜĞE GİRDİ

Kiralama sözleşmesinin erken feshini gerektiren ve tüm tarafların mutabık kalacağı bir anlaşma için süreç devam ederken, futbolcumuz Alexander Sorloth ülkesinin milli takımının kampına katılmak üzere Norveç’e gitmiştir. Karşılaşmaların ardından 8 Eylül Salı günü Trabzon’da olması gereken oyuncumuz, Oslo’da Covid 19 testi yaptırdığını, PCR testinin 10 Eylül Perşembe günü sonuçlanacağını ve 11 Eylül Cuma günü Trabzon’da olacağını tarafımıza bildirmiştir.

Bugün itibariyle henüz Trabzon’a gelmeyen futbolcumuz için noter tespiti yapılmış olup kulübümüzün disiplin talimatındaki ilgili maddeler yürürlüğe girmiştir." (HABER MERKEZİ)