Galatasaray, Oğulcan Çağlayan'ı kadrosuna kattı

Galatasaray, Çaykur Rizespor'dan ayrılan Oğulcan Çağlayan'la 4 yıllık sözleşme imzaladı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Galatasaray, Çaykur Rizespor'la sözleşmesi sona eren futbolcu Oğulcan Çağlayan'ı transfer etti. 24 yaşındaki futbolcuyla 4 yıllık sözleşme imzalandı.

Galatasaray'dan Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) gönderilen bildirime göre, Çağlayan'a ilk sezon için 3 milyon 750 bin lira, ikinci sezon için 4 milyon 250 bin lira, üçüncü sezon için 4 milyon 750 bin lira ve 2023-2024 sezonu için 5 milyon 250 bin lira ödenecek.

CENGİZ: OĞULCAN'DAN ÇOK UMUTLUYUZ

Oğulcan Çağlayan transferini kulüp televizyona değerlendiren Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, "Oğulcan benim bildiğim bir sporcu. Önce benim memleketime gitti Antep’e, sonra döndü Rize’ye gitti. Şimdi doğru yeri ve yuvasını buldu" dedi.

Çağlayan'dan umutlu olduklarını belirten Cengiz, "İnşallah burada çok başarılı olur. Galatasaray’a hizmet eder. Galatasaray’da uzun vadede daha yüksek görevlere gelir. Biz Oğulcan’dan çok umutluyuz. Altyapısının çok iyi olduğunu biliyoruz ve kendisine hoş geldin diyoruz" diye konuştu.

ÇAĞLAYAN: TEKRAR BURADA OLDUĞUM İÇİN MUTLUYUM

4 yıllık sözleşme imzalayan Oğulcan Çağlayan da Galatasaray Televizyonu'na açıklama yaptı.

Galatasaray'a geldiğini için mutlu olduğunu söyleyen Çağlayan, "Bu camianın bir parçası olduğum için çok mutluyum. Aslına bakarsanız bu camiadan hiç kopmamıştım. 17 yaşımda bu camiadan içeriye girmiştim ve sonrasında yaşanılan süreçten sonra buradan ayrılıp uzun bir yol kat etmiştim. Tekrardan burada olduğum için çok mutluyum. Taraftarın ve camianın gücünü hissedebiliyorum. Biz kocaman bir aile olacağız" ifadelerini kullandı.

'BİR SENE ARA VERDİĞİMİZ KUPA MERASİMİNE DEVAM EDECEĞİZ'

Şampiyonluğu hedeflediklerini dile getiren Çağlayan, şöyle devam etti:

"Bir sene ara verdiğimiz kupa merasimine devam edeceğiz. Önümüzdeki sezon hızlı bir şekilde başlayıp, kupaları kaldırıp taraftarımızla birlikte çok güzel, mutlu günler yaşayacağımıza inanıyorum. Biz söz verdiğimiz zaman sözümüzü tutarız. Herkesin değerleri vardır. Benim için bu değerler çok önemli. Bu süreçte sözleşme uzatmayacağımı ve önümüzdeki sezon farklı planlarımızın olduğunu Çaykur Rizespor'a dile getirdim. Onlar bana her zaman saygı duyduklarını söylediler ama beklemediğim anda son dakika aksiyon yaptılar. Biz de bunun akabinde karşılık verdik. Keşke böyle bir son olmasaydı ama kendilerini böyle tercih etti. Ben onlara yeni sezonda başarılar diliyorum. İnşallah hayal ettikleri, hedefledikleri başarılara ulaşırlar." (HABER MERKEZİ)