UEFA Başkanı Ceferin'den Avrupa kupaları açıklaması

UEFA Bşakanı Ceferin, "Avrupa kupalarını iptal etme gibi bir düşüncemiz şimdilik yok" derken "Ulusal liglerin durumu ayrı. Onlar devam edip etmeyeceklerine kendileri karar verecek," açıklamasını yaptı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - UEFA Başkanı Alexander Ceferin, yeni tip korona virüsü (Covid-19) salgını nedeniyle ara verilen Avrupa kupalarını şimdilik iptal etme gibi bir düşüncelerinin olmadığını söyledi.

Yayıncı kuruluş beIN Sports'a açıklamada bulunan Ceferin, şu anda olumsuz senaryoları düşünmek istemediğini belirterek, "Her şey olabilir, işler iyi de kötü de gidebilir. Biz iyimser kalıp, durumun düzeleceğini umut ediyoruz. Avrupa kupalarını noktalamak için somut bir planımız var. Maçları seyircisiz oynayıp, sezonu tamamlayacağız. Avrupa kupalarını iptal etme gibi bir düşüncemiz şimdilik yok" ifadelerini kullandı.

'HER AN HER ŞEY İPTAL EDİLEBİLİR, 1-2 AY İÇERİSİNDE NELER OLACAĞINI BİLEMEM'

Sloven futbol adamı, ağustos ayında sezonu tamamlama planlarına değinerek, şunları kaydetti:

"Dünyada sadece Covid-19 zamanında değil her an her şey iptal edilebilir. Ben bir peygamber değilim. Önümüzdeki 1-2 ay içerisinde neler olacağını bilemem. Ama durum şu anki gibi devam ederse bizim de planladığımız gibi ağustos ayı içerisinde sezonu noktalayacağımızdan eminim. Ulusal liglerin durumu ayrı. Onlar devam edip etmeyeceklerine kendileri karar verecek. Ancak daha önce de belirttiğim gibi yüzde 80'inin sezonu tamamlayacağına inanıyorum. Sezonu bitirmeyecek olanlar ise Avrupa kupalarında ön eleme oynayacak. Bunu göz önünde bulundurmaları gerekiyor." (AA)