Rıdvan Dilmen: Lig 7 haftada bitirilecek

Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Süper Lig'de kalan 8 haftanın, 12 Haziran ile 26 Temmuz arası toplam 7 haftada bitirilmesinin planlandığını söyledi. Dilmen, korona virüsü salgını için "Fıtratımız değişecek. Bilimin ne kadar önemli olduğunu gördük" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - UEFA'nın, kulüplere liglerin oynatılarak bitirilmesi gerektiğini iletmesi sonrası, Süper Lig'de kalan 8 haftanın nasıl oynanacağı üzerinde planlamalar sürüyor. Kalan tüm maçların Antalya'da oynanabileceği iddiasının ardından, Katar'dan da "Sekiz maçı, haftada ikişer maçtan 4 haftada bizim ülkemizde oynayın" teklifinin geldiği öne sürülmüştü.

Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen ise ligde kalan 8 hafta için uygulanacak modele ilişkin açıklamalarda bulundu.

Dilmen "Toplam 7 hafta oynanacak. Geride kalan 8 haftanın bir tanesi hafta içinde oynanacak. Şu an teorik olarak bu model düşünülüyor. 12 Haziran ile 26 Temmuz arası toplam 7 haftada bitecek. Futbol önemli, sosyal hayatın devam etmesini hepimiz istiyoruz" dedi.

'FITRATIMIZ DEĞİŞECEK'

NTV'de korona virüsü salgınıyla ilgili düşüncelerini de aktaran Dilmen, şunları söyledi: "Olağanüstü bir durumla karşılaştık. Dünya çok farklı noktada. Bana göre fıtratımız değişecek. Bilimin ne kadar önemli olduğunu gördük. Son sözü söyleyecek tabii ki, Allah'tır. Polisleri, hemşireleri, doktorların ne kadar önemli olduğunu gördük."

(HABER MERKEZİ)