Galatasaraylı futbolcu Lemina: Testleri pozitif çıkan tanıdıklarım var

Galatasaraylı futbolcu Mario Lemina, bazı tanıdıklarının yeni tip korona virüsü testlerinin pozitif çıktığını belirterek, "Hepimizin dikkat etmesi gerekiyor" dedi.

DUVAR – Galatasaraylı futbolcu Mario Lemina bazı tanıdıklarının yeni tip korona virüsü (Covid-19) testlerinin pozitif çıktığını söyledi.

Sarı-kırmızılı kulübün televizyonu GS TV’ye açıklamalarda bulunan Lemina, kendi çevresindeki insanların salgına yakalandığını belirterek, “Testleri pozitif çıkan tanıdıklarım var. Onlara uzaktan da olsa destek vermeye çalışıyorum. Arkadaşlarımın anneleri, babaları pozitif çıkıyor. Bize yakın insanlardan çıkıyor açıkçası hepimizin burada dikkat etmesi gerekiyor” diye konuştu.

‘EVDE OĞLUMLA VAKİT GEÇİRİYORUM’

Sarı-kırmızılı kulübün kendilerine verdiği program doğrultusunda çalışmalarına evde devam ettiğini ve ailesiyle birlikte evde vakit geçirdiğini kaydeden Lemina, “Bunun yanında da yurtdışında işlerim var onları halletmeye çalışıyorum ev üzerinden. Oğlum evde, onunla oyunlar oynuyorum, diğer oğlum yurtdışında onunla görüntülü olarak görüşüyoruz. Onun haricinde sporumu aktif bir şekilde kardeşlerimle beraber yapıyorum. Antrenmanları evde yerine getirmeye çalışıyorum” ifadelerini kullandı.

‘HABERİ ALDIĞIMIZDA ÇOK ÜZÜLDÜK’

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testleri pozitif çıktıktan sonra iyileşme süreçleri olumlu seyreden Abdurrahim Albayrak, Yusuf Günay ve Fatih Terim için dua ettiğini belirten Gabonlu oyuncu, “Haberi aldığımızda hepimiz çok üzüldük. Bir an önce eski hayatımıza geri dönüp, bir an öce sahaya geri çıkıp eski günlerimize dönmeyi diliyorum” şeklinde konuştu.

SAĞLIK ÇALIŞANLARI CESARETLE MÜCADELE EDİYORLAR’

Sağlık çalışanlarının bu süreçte çok cesurca çalıştığını belirten sarı-kırmızılı futbolcu, “Yaptıkları iş çok cesaret gerektiriyor ve çok cesaretli bir iş yapıyorlar. Onlara cesaretlerinden dolayı çok fazla güç ve sabır diliyorum. Çok fazla insana yardım ediyorlar, bizim de aynı şekilde onlara yardım etmemiz gerekiyor. Bu destekle de olabilir bağışlarla da olabilir. Onların sayesinde şu an da birçok hayat kurtuluyor. Bir gün normal hayatlarımıza döndüğümüzde ne kadar büyük bir iş yaptıklarını göreceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

Galatasaraylı taraftarlara da seslenen Lemina, “Taraftarlarımıza öncelikli olarak sabır diliyorum. Tüm söylenen sağlık kurallarına uymalarını istiyorum. Evde kalmalarını ve gereken bütün özeni göstermelerini istiyorum. İnşallah sahalara yakın bir zamanda döneceğiz ve birlikte tekrar sahalarda keyifli anlarımızı yaşayacağız” diyerek sözlerini noktaladı. (AA)