Nelson Cuevas vefat etti

Boks antrenörü Nelson Cuevas korona virüs nedeniyle vefat etti: Bir dönem sona erdi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Bir dönemin efsane boksörlerinden biri olan Mike Tyson'un antrenörü Nelson Cuevas korona virüsü nedeniyle vefat etti. Tyson’ın amatör olarak ilk maçlarına çıktığı Apollo adlı salonun sahibi olan antrenör ve eski velter sıklet boksör, boks dünyasına pek çok genç sporcu kazandırmıştı.

'BİR DÖNEM SONA ERDİ...'

Mike Tyson, 80 yaşında korona virüsü nedeniyle vefat eden antrenörü Nelson Cuevas hakkında bir açıklamada bulundu:

"Boks dünyasındaki en iyi insanlardan birini kaybettik. İlk amatör maçımı Apollo Gym’de yapmıştım, gençliğinde Cus’ın (efsanevi antrenör ve menajer Cus D’Amato) dövüşçülerindendi. Cus’ın Catskill dövüşçüleri Bronx’a, Cuevas’ın salonuna geldiğinde bizi var gücüyle korurdu. Çocukken hatırlıyorum da çok heyecanlanırdık çünkü güzel bir maç çıkardığımızda bize soda ve sosisli alırdı çünkü paramız olmadığını bilirdi'

'Hayatımın en güzel yılları Cuevas’ın yanında Porto-Rikolu dövüşçüleri izlediğim yıllardı. Tam şovmenlerdi. Onların maço sovmenliklerini canlandırmaya çalıştım. Onu tanıyanlar onunla oyun oynanmayacağını bilirdi. Onu çok seviyor ve büyük saygı duyuyorum. Amatör kariyerimde onun yanında olmak hayatımın en iyi zamanıydı. Huzur içinde uyu. Bir dönem sona erdi."

(HABER MERKEZİ)