Ali Koç: Bambaşka bir mücadelenin içerisindeyiz

Görevi bırakması gibi bir durumun söz konusu olmadığını belirten Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, genel kurul çağrıları için 'hodri meydan' dedi. Sadece ligdeki takımlarla yarışmadıklarını vurgulayan Ali Koç "Bir kanal 'mesele futbol değil, mesele başka' diye bir haber yaptı. Aslında mesele futbol değil mesele başka. Dayanacağız" ifadesini kullandı. Ali Koç, 3-1 kaybettikleri Galatasaray maçından sonra tribünden atlamasını da, bir taraftarın ettiği 'ağır laflara' bağladı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, kulübün kongre üyelerine rozet takdim töreninde yaptığı konuşmada, Galatasaray derbisi sonrası yaşanan gelişmelere ilişkin açıklamalarda bulundu. Görevi bırakmak gibi bir durum olmadığını ancak genel kurul isteyenlerin de önünü kapatmayacaklarını belirten Ali Koç, tribünden atlaması içinse "Orada 'Beni itip kakmayın' diyorum. Ben her şeyi yüz yüze yaparım. Bir taraftarın ettiği ağır lafları yüzüme söylemesi için indim ama hataydı. Bize karşı olanlara malzeme verdik" dedi.

Habertürk'te yer alan habere göre Ali Koç'un konuşmasında öne çıkan başlıklar şöyle:

BÜYÜK DARBE YEDİK: Evet şampiyonluk sürecinde büyük bir darbe yedik. Ve seri bitti. O seriyi devam ettirme baskısından dolayı 'iyi oldu belki, hayırlı oldu' dediler tabii ama hepimiz üzgünüz aslında, oyunun birinci perdesi tamamlandı diyebiliriz. Fenerbahçe bir şekilde şampiyonluk yarışında geriye itildi.

BAMBAŞKA BİR MÜCADELENİN İÇERİSİNDEYİZ: Bizler hata da yapmış olabiliriz ama bizim yarıştığımız sadece ligdeki takımlar değil. Bambaşka bir mücadelenin içindeyiz. Bunlardan bir tanesi zamanında benim başkan olmamam için mücadele edenler, başarılı olmamam için de belki emek sarf ediyorlar. Belki diyelim. Hatalarımız olsun olmasın bu gibi bir yarışın içinde olmanın nasıl bir zorluk olduğunu da anlatalım. Konuşmak her geçen gün daha riskli ve tehlikeli bir noktaya getiriliyor. Hatta konuşamamak durumuna getiriliyor.

İKİ MEDYA GRUBU VAR, BİRİ AÇIK AÇIK, DİĞERİ İNCE İNCE YAPIYOR : Pazar günkü maça gelirsek... Rakibimize karşı alışık olduğumuz üstün, ezerek oynamaktan uzaktık ama iyi de başlamıştık. Bir iki riski atlattıktan sonra penaltı geldi. Penaltı golünde bile, penaltıyı yapanın kart görmemesi garip. Tabii bunlar ne kadar konuşuldu bilmiyorum ama önemli değil. Büyük resmi anlatmaya çalışıyorum. Büyük resim ne yazık ki haksız rekabette kürek çekmek. Burada Türkiye'de iki büyük grup var biliyorsunuz medyada. Bir tanesi de malum (Sabah grubu), hiç yıldızımız barışmıyor ama en azından onlar açık açık ne görüyorsan o misalinde yapıyorlar. Diğeri de yakın zamanlarda el değiştiren (Demirören medya) grup ince ince yapıyor. Burada 1,5 saatlik basın toplantısı oldu. Dikkat edin onların gazetelerinde ertesi gün tek yayınlanan şey 'Evet bizim de hatalarımız oldu'. Diğer hiçbir şey yok. İşin bir tarafında sahada rekabet, öbür tarafında sistemle rekabet öbür tarafında iletişim kanallarıyla rekabet diyelim. Böyle bir ortamın içerisindeyiz. Ne kadar susamışlar mı diyelim, ne kadar içlerini dökmek için fırsat bekliyorlarmış mı diyelim. Biz de onlara fırsat verdik

ARBEDE YAŞANACAK BİR DURUM YOKTU: Maçtan sonra bir olay yaşandı. Bir taraftarımızın ağır laflarına ben bizzat suratıma söylemesi için yanına gittim. Engellediler. Tabii ki güvenlik vardı, taraftarımızı da sakinleştirmek için ama arbede yaşanacak bir durum yoktu. Ben neysem oyumdur, işleri yüz yüze yapmayı daha çok severim. Ama hataydı. Tabii bu müthiş bir malzeme verdi. Orada beni içeri alırlarken 'Beni itip kakmayın' dedim. Ama dikkat edin 'Beni itip' kısmı yok orada. Onu da 'satmayın' diye... Ben öyle bir imada bulunmam. Karakter olarak da insan olarak da. Ama bu insanlara malzeme verdik. Bir yere gittiğimiz yok. Bu olaylar bizi sadece kamçılar.

MESELE FUTBOL DEĞİL, BAŞKA: Bir kanal 'Mesele futbol değil, mesele başka' diye bir haber yaptı. Aslında mesele futbol değil mesele başka. Dayanacağız. Zaten böyle bir destek böyle bir camia olduktan sonra insan dayanacak gücü buluyor.

HODRİ MEYDAN: Genel kurulmuş, ben vazgeçiyormuşum. Böyle bir şey söz konusu bile değil. Ha birileri çıkıp illa ki 'Hodri meydan, genel kurula gidelim' diyorsa bakalım gelsinler, başvursunlar. Önlerini kapamayız.

ÇOK CİDDİ SIKINTILARLA BOĞUŞUYORUZ: Seri bitecekti, bize rast geldi. Olabilir. İçiniz rahat olsun. Bundan sonra ne olur bilmiyoruz ama önemli olan finansal sıkıntıların içinden çıkabilmemiz. Sportif başarı yakalayabilmemiz. Çok ciddi sıkıntılarla boğuşuyoruz. Beni en çok üzen konulardan bir tanesi Fenerbahçe'yi, Fenerbahçeliler üzerinden vurmaya çalışmak. Bilmeyerek istemeyerek alet olmaları. Bazı futbolcular, yakın zamanda yöneticilik yapmış insanların bizi hedef almaları. En acı tarafı bu.