Tyson Fury: Kaybedersem köyüme dönerim

Dünya ağır siklet boks şampiyonluğu kemeri için 22 Şubat'ta Deontay Wilder ile karşılaşacak olan Büyük Britanyalı Tyson Fury, kaybetmesi halinde boksu bırakacağını açıkladı.
Deontay Wilder (solda) ile Tyson Fury arasındaki ağır siklet unvan maçı berabere sonuçlanmış, Wilder unvanını korumayı başarmıştı.

DUVAR – ABD’nin Los Angeles kentindeki Staples Center’da 2 Aralık 2018 tarihinde karşı karşıya gelen ABD’li boksör Deontay Wilder ile Büyük Britanyalı Tyson Fury arasındaki ağır siklet unvan maçı berabere sonuçlanmış, Wilder unvanını korumayı başarmıştı. Wilder ile Fury’nin, o karşılaşmanın rövanşı için 22 Şubat 2020 tarihinde ABD’nin Las Vegas kentinde karşı karşıya gelecek.

Skor’un haberine göre, Dünya Boks Konseyi (WBC) ağır siklet boks şampiyonluğu kemerini elde etmek için ringe çıkacak ikiden Tyson Fury, Deontay Wilder’ı bu kez mağlup edeceğini söyledi. Deontay Wilder’ın yumruklarının bu kez kendisini etkilemeyeceğini söyleyen Fury, “Eğer Deontay Wilder’ı yenemezsem, bu benim iyi bir boksör olmadığımı gösterir. Bir şampiyon gibi hiç yere düşmeyeceğim. Eğer kaybedersem köyüme döneceğim ve bir daha ringe çıkmayacağım. İddiaya girerim ki bir daha da onu görmeyeceğim” dedi.

İLK MAÇ BERABERE BİTMİŞTİ

Deontay Wilder, Tyson Fury ile ABD’nin Los Angeles kentinde bulunan Staples Center’da yapılan maçta berabere kalarak Dünya Boks Konseyi (WBC) ağır sıklet kemerini korumuştu. Hakemlerin 114-112 (Fury), 115-111 (Wilder) ve 113-113 puanlarını verdiği maç berabere sonuçlanmıştı. Deontay Wilder’ın 9 ve 12. rauntlarda yere yıkmayı başardığı Tyson Fury, uzun süredir gördüğü alkol ve uyuşturucu tedavisinin ardından çıktığı maçı nakavt olmadan bitirmeyi başarmıştı.