Smaç yarışını Jones kazandı

NBA All-Star'da smaç yarışını Derrick Jones oldu. Gordon'u destekleyenler tepki gösterdi.

DUVAR – Amerikan Basketbol Ligi (NBA) All-Star 2020 etkinliklerinde smaç yarışmasını Miami Heat’ten Derrick Jones kazandı.

Bu yıl Şikago’da düzenlenen organizasyonun ikinci gününde yetenek, 3 sayı ve smaç yarışmaları yapıldı. Smaç yarışmasında Orlando Magic’ten Aaron Gordon ve Miami Heat’ten Derrick Jones finalde karşılaştı. Büyük çekişmeye sahne olan finalde iki oyuncu da 50 tam puan aldığı için yarışma iki defa uzatmaya gitti. 6’ncı haklar sonunda 48 puan alan Jones, 47 puanda kalan Gordon’ın önünde kariyerinin ilk smaç şampiyonluğuna ulaştı.

2,26 METREDEN ATLADI, KAZANAMADI

Yarışmada ilk 5 hakkında tam puan alan, son smacında ise 2,26 metrelik boyuyla NBA’in en uzun ismi olan Tacko Fall’un üstünden zıplayan Gordon birinci olamayınca sosyal medyada büyük tepki oluştu. Yarışmayı Gordon’ın kazanması gerektiğini düşünen sosyal medya kullanıcıları gecede 400 bini aşkın tweet attı. Gordon da basın toplantısında yaptığı açıklamada, “İki kupam olması gerekiyormuş gibi hissediyorum. Smaç yarışmasına bir daha katılmayacağım. Bundan sonra 3 sayı yarışmasını kazanmayı deneyeceğim” dedi.

Aaron Gordon, Zach LaVine ile finalde karşılaştığı 2016’da da rakibinden daha özgün smaçlar yapmasına karşın kupayı alamamıştı.

ÜÇLÜK GALİBİ HIELD

Üç sayı yarışmasında 2018 şampiyonu Devin Booker (Phoenix Suns) ile Buddy Hield (Sacramento Kings) karşılaştı. Son topu baskete çevirerek puanını 27’ye çıkaran Hield, bir puan farkla yarışmadaki ilk şampiyonluğunu elde etti.

Uzun ile kısa oyuncuları karşı karşıya getiren yetenek yarışmasını ise Miami Heat’ten Bam Adebayo kazandı. (AA)