Vali araya girdi, Cizrespor geri döndü

Irkçı saldırılar ve hakemlerin olumsuz tutumları nedeniyle ligden çekildiklerini açıklayan ve TFF 3’ncü Lig 2’ncü Grup’ta mücadele eden Cizrespor kararından vazgeçti. Geri dönüş kararı için Şırnak Valiliği'nin araya girdiği ve yapılan toplantı sonrası takımın bugün oynanan maça çıktığı öğrenildi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Karşılaştıkları ırkçı saldırılar ve hakemlerin tutumları nedeniyle geçtiğimiz hafta ligden çekildiğini açıklayan Cizrespor geri dönüş kararı aldı.

Cizrespor Kulüp Başkanı: Vicdanınız rahat mı?Cizrespor Kulüp Başkanı: Vicdanınız rahat mı?

Ligden çekilme kararı sonrası Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan, geçtiğimiz günlerde kulübe gelerek yöneticilerle görüştü. Bu ziyaretin ardından Cizre Kaymakamı Davut Sinanoğlu ve ilçe jandarma komutanı da kulüp yetkilileriyle bir araya geldi.

Bu görüşmeler sonucu futbolcular antrenmana çıkınca Vali Pehlivan kulüp yöneticileriyle birlikte toplantı düzenledi. Alınan bilgiye göre Vali bu toplantıda kulüp yöneticilerine, "Herhangi bir sıkıntınız olduğunda ben yardımcı olacağım size. Bizim bölgenin tek profesyonel takımı sizsiniz. Lige devam edin" diyerek alınan karardan vazgeçilmesini istedi. Kulüp yöneticileri ise bu sözlere takımın geçmişte yaşadığı olumsuzlukları anlatarak bunların tekrar yaşanmaması gerektiğini söyledi. Yöneticiler yerel yöneticiler tarafından yalnız bırakılmamaları gerektiğini de valiye iletti.

Bu görüşmeler sonrasında kulüp bugün Payasspor'la oynayacağı karşılaşmaya çıktı.

Duvar'da Rövaşata... Cizrespor'un ligden çekilme kararı yanlışDuvar'da Rövaşata... Cizrespor'un ligden çekilme kararı yanlış

Cizrespor Başkanı Sefinç PFDK’ye sevk edildiCizrespor Başkanı Sefinç PFDK’ye sevk edildi

Cizrespor Meclis gündemindeCizrespor Meclis gündeminde

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR