Sörloth'un cezası bir maça indirildi

Gençlerbirliği maçında kırmızı kart gören, Trabzonsporlu Sörloth'un iki maçlık cezası bir maça düşürüldü. Sörloth, Sivasspor maçında görev alabilecek.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Tahkim Kurulu, kırmızı kart gören Trabzonspor'un Norveçli futbolcusu Alexander Sörloth'un iki maç men cezasını bir maçtan men ve 4 bin 500 TL olarak değiştirdi.

Bu karar sonrası Sörloth pazar günü oynanacak Demir Grup Sivasspor maçında takımdaki yerini alabilecek. TFF'den yapılan açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

"Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Tic. A.Ş.'nin futbolcusu Alexander Sorloth ile ilgili PFDK'nın 13.02.2020 tarihli E.2019-2020/622 K.2019-2020/713 sayılı kararına itirazı incelendi. Duruşma için tayin edilen,14.02.2020 Cuma günü saat 17:30'da Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Tic. A.Ş.'nin futbolcusu Alexander SORLOTH, Kulüp Başkanı Ahmet Ali AĞAOĞLU, Kulüp yönetim kurulu üyesi ve vekili Av. Eda LERMİ ZORER'in hazır olduğu görüldü, sözlü beyanları alındı.

"Yapılan müzakere neticesinde; -Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Tic. A.Ş.'nin futbolcusu Alexander Sorloth'un rakip takım futbolcusuna yönelik şiddetli hareketi nedeniyle FTD'nin 43 ve 35/4. maddeleri uyarınca PFDK tarafından verilen 2 resmi müsabakadan men ve 8.500,00 TL para cezasının; tahrikin derecesi, futbolcunun aldığı darbelerin ağırlığı dikkate alındığında, FDT'nin 12.maddesinin uygulanması suretiyle; 1 resmi müsabakadan men ve 4.500,00 TL para cezası şeklinde düzeltilmesine oybirliği ile, karar verilmiştir."

BAIANO ÖZÜR DİLEMİŞTİ

Süper Lig’in 21. haftasında oynanan Gençlerbirliği-Trabzonspor maçında rakibiyle girdiği pozisyondan sonra kırmızı kartla oyundan atılan Alexander Sörloth’a iki maç ceza verildi. Gençlerbirliği’nin Brezilyalı orta saha oyuncusu Fabricio Baiano, Sörloth’tan özür dilemişti. Instagram hesabından paylaşım yapan futbolcu, “Trabzonspor ile oynadığımız müsabakada Alexander Sörloth ile istenmeyen bir olay yaşadım. Maçı kazanmayı çok istiyordum. Sadece takımımın formasını onurlandırmak istedim. Ama bundan dolayı Sörloth’un atılmasını istemeden sağladım. Sörloth, Trabzonspor ve öfkeli hisseden herkesten içtenlikle özür dilerim” ifadelerini kullanmıştı. (HABER MERKEZİ)