SPOR

Beşiktaş'tan TFF'ye videolu tepki

Göztepe maçında kural hatası olduğuna dair yaptıkları itiraz TFF tarafından reddedilen Beşiktaş Kulübü, TFF'ye kararın tekrar gözden geçirilmesi talebinde bulunurken, hakem Hüseyin Göçek'in savunmasına karşılık, kural hatası yapıldığı iddia edilen pozisyonun görüntülerinin de yer aldığı paylaşımla tepki gösterdi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Beşiktaş, Göztepe maçında "kural hatası" yapıldığı nedeniyle yaptığı başvurunun reddedilmesine tepki göstermeye devam ediyor.

Hüseyin Göçek'in "Göztepeli oyuncunun topa dokunduğu ve hakim olduğu anda oyunu durdurdum" şeklinde verdiği savunmasının ardından siyah-beyazlı kulübün sosyal medya hesaplarından paylaşılan ve kural hatası yapıldığı iddia edilen pozisyonun görüntülerinin de yer aldığı paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

"TFF, kulübümüze gönderdiği yazıda maçın hakemi Hüseyin Göçek'in 'Göztepeli oyuncunun topa dokunduğu ve hakim olduğu anda oyunu durdurdum' savunmasını yaptığını belirtmiştir. Görüntülerde Hüseyin Göçek'in düdüğü top havadayken çaldığı, topun düştüğü yerde de Göztepeli oyuncunun topa hakim olmadığı, Beşiktaşlı futbolcuyla bir mücadele içinde olduğu açık şekilde gözüküyor. Görüldüğü üzere mücadelenin hakemi, oyunu top havadayken durduruyor ve top yere sektiği an itibariyle düdüğünü çalmayı kesiyor. TFF'ye ve MHK'ye soruyoruz: Kararı, kurallardan bihaber hakeminizin raporu üzerinden mi verdiniz? Bu beyan üzerine pozisyonu inceleme zahmetinde bulundunuz mu?" (HABER MERKEZİ)

Beşiktaş: TFF ve MHK kuralları bilmeyen hakemini koruduBeşiktaş: TFF ve MHK kuralları bilmeyen hakemini korudu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR