Kobe Bryant'ın helikopteri nasıl düştü?

Efsanevi basketbol oyuncusu Kobe Bryant ve 13 yaşındaki kızının öldüğü helikopter kazasının nasıl gerçekleştiği merak ediliyor. Henüz resmi açıklama yapılmamakla birlikte, kaza haberini ilk duyuran TMZ sitesi 'helikopterin pilot hatası yüzünden düştüğünü' iddia etti. İçinde dokuz kişiyle birlikte düşen helikopterin, sisli havaya rağmen kaldırıldığı belirtildi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - NBA efsanesi Kobe Bryant'ın helikopterinin kazayı nasıl yaptığı henüz doğrulanamadı ancak ölüm haberini ilk duyuran TMZ, ipuçlarını takip ederek bilgileri derledi ve kazaya yoğun sisle birlikte pilot hatasının neden olduğunu iddia etti. TMZ, kule konuşmaları ve görgü tanığı ifadelerini bir araya getirdi.

Basketbol koçu John Altobelli'ni eşi Keri ve Gigi'nin takım arkadaşı olan kızı Allyssa Altobelli de helikopter kazasında hayatını kaybetti. Kobe Bryant'ın 13 yaşındaki kızı Gigi'nin basketbol koçu Christina Mauser, Sarah Chester ve ortaokula giden kızı Payton Chester da pilot Ara Zobayan'ın kullandığı helikopterden kurtarılamadı.

TMZ'nin iddiasına göre kaza sadece 15 dakika içerisinde gerçekleşti ve yoğun sisli havaya rağmen helikopter kaldırıldı. Yoğun siste yönünü kaybeden ve güneye doğru yükselen helikopterin kaza yapmasının en büyük sebebinin pilotaj hatası olduğu iddia ediliyor. TMZ'nin haberinde saat 09:30'da Burbank Havalimanı'ndaki kontrol kulesi ile temasa geçen helikopter pilotu, 15 dakika boyunca olduğu yerde daire çizdi ve görüş açısının darlığı nedeniyle batıya yöneldi. Saat 09:40 civarında ise daha yoğun bir havayla karşılaşan pilot, helikopteri güney yönüne döndürdü. Bu çok kritik bir hamle oldu çünkü güneyde dağ bulunuyordu.

Bu dönüş sırasında 1200 feetten 2000 feete kadar helikopterin yükseldiği ve kazayı da bu tırmanışın getirdiği ileri sürülüyor. Saat 09:45 olduğunda ise 1700 feet yükseklikte dağa çakılan helikopterden maalesef kurtulan olmadı. 161 knot hızla (298 km) dağa çakılan helikopterin anında alev aldığı da görgü tanıklarıtarafından paylaşıldı. (Kaynak: Sputnik)

Kobe Bryant ve kızı helikopter kazasında öldüKobe Bryant ve kızı helikopter kazasında öldü

Basketbolun 'Picasso'su: Kobe BryantBasketbolun 'Picasso'su: Kobe Bryant