İçinde 500 bin TL olan çanta galibiyeti getirdi

Sakaryaspor Başkanı Cumhur Genç, maç öncesi soyunma odasına 500 bin lira oldu çanta bıraktı. Konuşma yapan ve çantadaki paranın prim olduğunu söyleyen Genç'in takımı sahadan galip ayrıldı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - TFF 2. Lig Kırmızı Grup ekiplerinden Sakaryaspor'un kulüp başkanı Cumhur Genç, takım maça çıkmadan önce soyunma odasına girdi ve içinde oyunculara verilmek üzere 500 bin TL prim olan bir çanta bıraktı. Deplasmanda Bayburt Özel İdare maçına çıkan Sakaryaspor, karşılaşmayı 0-2 kazandı. Soyunma odasındaki bu konuşma sosyal medyada büyük ilgi gördü.

Bayburt Genç Osman Stadı'ndaki karşılaşma öncesi başkan Cumhur Genç ve yöneticiler soyunma odasına gitti. Burada içi para dolu çantayı odanın ortasına bıraktıran Genç, yaptığı konuşmada, sezonun ilk yarısının son maçına çıktıklarını hatırlattı.

Zirveye doğru yaklaştıklarını ifade eden Genç, şunları söyledi:

"İnşallah bu maçı da alıp hedefe daha da yaklaşacağız. Üç maç için 9 puana prim sözü vermiştik. İki maçı aldınız, bu maçı alacağınızdan da şüphemiz yok. Buyurun arkadaşlar, söz verdiğimiz 500 bin lira annenizin ak sütü gibi hepinize helal olsun. Bu sene şampiyon olacağız. Buna inandığımız için kongrede liderin 15 puan gerisinde olan bir takıma sahip çıktık, aday olduk ve geldik. Dışarıda 200 taraftarımız var. Sakarya'dan gelmiş çocuklar. Dışarısı eksi derecede. Belki vücutları üşüyor, bedenleri donuyor ama kalpleri Sakaryaspor sevgisiyle sımsıcak. Bu çocuklar size inanıyor, onun için buraya geldiler. Biz size inanıyoruz onun için buradayız. Sakarya halkı, Sakarya şehri, herkes size inanıyor. Bu sene şampiyon olacağız. İnananlar asla kaybetmez. Allah yardımcımız olsun."

Maçı 2-0 kazanarak puanını 27'ye çıkaran ve 7. sıraya yerleşen Sakarya ekibi, 36 puana sahip lider Ankara  Demirspor ile puan farkını da 9'a indirdi. (SAKARYA/AA)