Mustafa Cengiz: Lağım farelerinin nasıl saldırdığını şaşkınlıkla izledim

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, teknik direktör Fatih Terim'le aralarında sorun olmadığını söyledi. Cengiz, "Belli şer cephelerinin tabiri caizse lağım farelerinin nasıl saldırdığını şaşkınlıkla izledim. İnsanlar hem hocamızın hem yönetimimizin haysiyetine saldırıcı ve yalan beyanlar üzerine yorum yapmışlar" dedi. 

DUVAR – Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Galatasaray Futbol Takımı İdari Direktörü Şükrü Hanedar’ın vefat eden babası Ömer Hanedar’ın cenaze namazının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ile aralarında kriz olduğu yönündeki iddialara değinen Mustafa Cengiz, “Fatih Terim ile aramızda en ufak bir sorun yok. Açıklıkla ifade ediyorum ki, bizim derdimiz Fatih Terim olsun. Asla, öyle bir derdimiz olamaz. Fatih Terim, bizim onurumuz, gururumuz ve başarılarımızın ikonu olur” diye konuştu.

“Görüş ayrılıkları olabilir ama Fatih Terim ile bunu çözmek için 5 dakika yeter” diyen Cengiz, “İyi niyetli ve samimi oldukça her şeyin düzeleceğine inanıyoruz. Biz hocamıza hiç müdahale etmeyiz. Fatih hocamızın değerini biliyoruz. Bunun futbolcular tarafından da tamamen kavranarak ölümüne mücadele eden bir Galatasaray olmasını diliyoruz” ifadelerini kullandı.

‘YALAN BEYANLAR ÜZERİNE YORUMLAR YAPMIŞLAR’

Medyada çıkan haberlere tepki gösteren Cengiz, şunları söyledi:

“Bir bardak suda nasıl fırtına kopartılır… Belli şer cephelerinin tabiri caizse lağım farelerinin nasıl saldırdığını şaşkınlıkla izledim. Bana yönelik eleştirilerin tamamını hukuka sevk ettik. Bu ülkede hukuk ve adalet varsa yaratılmak istenen algıyı kıracaktır. Buna inanıyoruz. İnsanlar hem hocamızın hem yönetimimizin haysiyetine saldırıcı ve yalan beyanlar üzerine yorum yapmışlar. Bunlar bizi üzüyor. Haftalardır çok yoğun bir şekilde Emlak Konut, Riva, Florya ve yapılandırma anlaşmasının nihai imzalarının sorunları ile uğraşıyoruz. Şu anda Florya’yı tekrar kazanmak çok önemli.”

‘DÖRT BERABERLİĞİ MAĞLUBİYET GÖRÜYORLAR’

Mustafa Cengiz, Sarı-kırmızılı futbol takımın Süper Lig’de üst üste yaşadığı puan kayıplarıyla ilgili de “Geç yapılan transferlerden ve başka nedenlerden dolayı takım birlikte hazırlık dönemi geçiremedi. Şu anda birinci ile aramızda dört puan fark var. Kaybedilmiş bir şey yok. Ama Galatasaray berabere kalınca bir bardak suda fırtına kopartılıyor. Dört beraberliği mağlubiyet görüyorlar” dedi.

‘BURADAN SİZE EKMEK YOK’

Mustafa Cengiz, “Ben herkesin vazifesini yapmasını bekliyorum. Özellikle herkes vazifesini yapacak” şeklindeki açıklamasının Fatih Terim’e yönelik olduğu iddiaları ile ilgili bir soruyu ise şöyle cevapladı:

“Burada Emlak Konut, Ziraat Bankası ve Denizbank ile yapacağımız görüşmeler var. Yönetimimiz, futbolcu ve teknik heyete mali, idari ve fiziki şartları hazırlamalı. Futbolcular da sahada mücadele etmeli. Onlar da gereğini yapacak. Bunu, kimseyi kırmadan ve hedef almadan herkese söylüyorum. Bu laf kesinlikle sadece hocaya değil. Orada açıkça ‘Lütfen takımlarımız ile hocamıza destek olun ve kenetlenin’ dedim. Buradan mana çıkararak Galatasaray’ı yıpratmaya çalışmak boşuna gayrettir. Buradan size ekmek yok.” (İSTANBUL/AA)