Mustafa Cengiz: Kulüpler Birliği yok hükmündedir

Mustafa Cengiz, Kulüpler Birliği Vakfı'nı eleştirdi: Birliğe birlik demeye dilim varmıyor.

DUVAR – Galatasaray, meyve suyu firması Aroma ile su sponsorluğu anlaşması imzaladı. Türk Telekom Stadı’nda gerçekleştirilen imza törenine Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz de katıldı.

Törende konuşan Cengiz, taraftarlara uyarıda bulundu. Cengiz, “Özellikle önümüzdeki maçlarda taraftarımızın bütün provokasyonlara, aramızda muhtemelen bulunabilecek ajan provokatörlere dikkat ederek, saha kapatmaya yönelik tepkilerimiz haklı da olsa… Çünkü son haftalar gösterdi ki Galatasaray’a karşı ciddi bir cephe var, ciddi bir algı yönetimi var, ciddi bir cepheleşme var. Biz bu cepheyi de bozarız eğer varsa o oyunları da bozarız” dedi.

“Bizim camiamızın gücü buna rahatlıkla yeter” diyen Cengiz, “Ana hedefimiz kurucumuz Ali Sami Yen’in dediği gibi yabancı takımları yenmek ve dünyanın tepesine olan yürüyüşümüzü sürdürmek. Bunu da inşallah sağlam bir mali yapıyla sizlerin desteğiyle çözeceğiz” ifadelerini kullandı.

‘HAKEMLERİN KART GÖSTERME ORANINDA GÖSTERDİĞİ O ANLAMSIZ CESARET…’

Yeni federasyon yönetimine “beyaz bir sayfa açmaları gerektiğini söyleyen Mustafa Cengiz, şöyle devam etti:

“Geçen yıl maalesef yarışı sahada kaybeden rakiplerimizin kendi taraftarına artık şirin görünmek veya makul nedenlerle açıklama çabası mı bilemiyorum… Çünkü iddiaları asla bizce haklı değil. Sezon başında yeni federasyona beyaz sayfa açmamız gerekiyor. Ancak geçen yıldan kalan bir takım rahatsızlıklarımızı kör gözüne tekrar sahaya sürülmesi, bizi müthiş rahatsız ediyor. Kurumların ve hakemlerin Galatasaray’a faul, sarı ve kırmızı kart oranında gösterdiği o anlamsız cesareti… Bize göre çok fazla oransal yüzde 43 mertebesinde, yani iki faulümüze bir sarı kart düşüyor ortalama. Diğer takımların yaklaşık 16-20 aralığına bir sarı kart düşüyor. Biz burada sanki Galatasaray’ı cezalandırmak, önünü kesmek, durdurmak ister gibi bir eğilim hissediyoruz.”

‘HAKEMLERE GÖZDAĞI VERİLİYOR’

Mustafa Cengiz, son iki sezonda elde ettikleri şampiyonluklarla ilgili bazı yorumlarla hakemlere mesaj verilmek istendiğini öne sürdü.

Cengiz, “Birisi çıkıyor son iki şampiyonluk şaibelidir diyor ve 2 hakem ismi veriyor. Ki o 2 hakem geçmişte Galatasaray’a karşı hata yapmakla müsemma. O iki hakemi iki maçta cımbızla çekiyorlar, askıya alıyorlar ve gözdağı veriyorlar” diye konuştu.

‘BİRLİK DEMEYE DİLİM VARMIYOR’

Kulüpler Birliği Vakfıyla ilgili açıklamalarda da bulunan Cengiz, “Birliğe birlik demeye dilim varmıyor. İçinde bir takımın olmadığı birlik yok hükmündedir. Bizim için de şu anda maalesef yok hükmünde. Bunun da bir an evvel düzeltilmesini ilgililerden istirham ediyorum” dedi. (İSTANBUL/AA)