Karaman: Korkmayacağız ama taraftarımızın düşündüğü gibi de rahat olmayacağız

UEFA Avrupa Ligi 3'üncü eleme turunda Sparta Prag'la oynayacakları rövanş maçının zorlu geçeceğini söyleyen Trabzonspor Teknik Direktörü Ünal Karaman, "Endişe etmeyeceğiz, korkmayacağız ama taraftarımızın düşündüğü gibi de rahat olmayacağız" diye konuştu.

DUVAR – Trabzonspor, UEFA Avrupa Ligi 3’üncü eleme turunda 2-2 beraberlikle biten ilk maçın rövanşında, 15 Ağustos perşembe günü Sparta Prag’ı konuk edecek. Maç öncesinde Trabzonspor Teknik Direktörü Ünal Karaman, kaleci Uğurcan Çakır’la birlikte Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde basın toplantısı düzenledi.

Kendileri için zor bir müsabaka olacağını belirten Ünal Karaman, “İlk maç öncesi benzer şeyleri ifade etmiştik. Bunu sezon boyu çıktığımız hangi müsabaka olursa olsun benden her daim duymaya devam edeceksiniz. Siz bir güçsünüz, takımınız, camianız bir değer ama herkesin kendine dair gücü, değeri var. Dolayısıyla rakibi yok saymadan onun gücüne saygı duyarak kendi inancımızı da üst seviyede tutarak bir müsabakaya çıkacağız” dedi.

‘TARAFTARLARIMIZA GÖSTERDİKLERİ İLGİDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUM’

İlk maçta yaşadıkları zorlukların bir benzerini bu karşılaşmada da yaşayacaklarını söyleyen Karaman, “İnşallah en kısa sürede atlatacağımız bir süreç olur ve bizim için tahribatı çok yüksek olmayacak maçların olduğu bir aşama olur” diye konuştu.

Taraftarların yeni futbolcuların heyecanını yatıştırmada itici bir güç olacağını dile getiren Karaman, “Taraftarlarımız, ilk defa bu sahaya çıkacak arkadaşlarımızın heyecanını yatıştırma noktasında bize itici bir güç olacak. Onun için biletlerin bittiğini sevinerek öğreniyorum, taraftarlarımıza gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ediyorum. Umudumuz, beklentimiz, düşüncemiz, taraftarlarımıza bu bayram güzelliğini perçinleyecek oyun ve sonuçla cevap verebilmek” ifadelerini kullandı.

‘HİÇBİR ZAMAN RAKİBİ YOK SAYIP, MUTLAK FAVORİYİM DEMEDİM’

İlk maçtaki 2-2’lik sonucun ardından taraftarlar ve kamuoyunda turun geçildiği şeklinde yapılan yorumları değerlendiren Karaman, şunları söyledi:

“Her maça iddialı hazırlanırım, yapabileceklerimin en iyisini yaparım. Karşımda dünya karması da olsa yine o maçı kazanmak için elimden geleni yaparım ama hiçbir zaman için rakibi yok sayıp da ‘Tamam ben bu maçın mutlak favorisiyim. Çıkarım, bu maçı kazanırım’ düşüncesi içinde olmadım. Bazen kağıt üzerinde, videoda yansımalar saha içinde tutmayabilir. Futbol bilinen bir matematik gibi değildir. Onun için sevilen bir oyundur. Elbette çok daha iyisini yapabiliriz ve yapacağız da. Bu geçiş süresinde her şeyin dört dörtlük olacağını düşünmemiz çok doğru değil.”

 

Yeni transferlerin uyum içinde takıma katkı sunduğunu ifade eden Karaman, “Geçen seneden az öz kalan oyuncularımızın inanılmaz takım duruşu vardı ki bu tadı, tarzı hepimize yaşattılar. Onun için endişe etmeyeceğiz, korkmayacağız ama taraftarımızın düşündüğü gibi de rahat olmayacağız. Evet hiçbir rakipten korkmuyoruz, çekinmiyoruz ama hiçbir rakibimizin gücünü, oyuncularını da yok sayacak anlayışımız yok” dedi.

ÇAKIR: İYİ BİR HAZIRLIK SÜRECİ GEÇİRDİK

Trabzonspor’un kalecisi Uğurcan Çakır da “İlk maç zorlu geçmişti. Rakip 2-0’ı yakaladığında iyi de performans ortaya koyamıyorduk. Sonrasında geri dönmeyi bildik. İyi hazırlık süreci geçirdik. Taraftarımızın önünde sahadan iyi bir oyun ve skorla ayrılmak istiyoruz” diye konuştu. (TRABZON/AA)