Trabzonspor'dan yeni transferler için imza töreni

Trabzonspor yeni transferleri John Obi Mikel ve Fernandes Ivanildo’ya imza töreni düzenledi. İki futbolcuya toplam 300 forma satıldı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Trabzonspor'da kulübün bedelsiz olarak transfer ettiği John Obi Mikel ve Sporting Lisbon’dan kiralık olarak aldığı Fernandes Ivanildo’ya imza töreni düzenlendi.

OBİ MİKEL'DEN 200 FORMA

İmza töreninde konuşan Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, iki yeni transferin de forma aldığını söyledi. Ağaoğlu şu ifadeleri kullandı:

“Bugün hem genç bir oyuncu olan Ivanildo hem de kariyerini konuşmanın bile gereksiz olduğu Obi Mikel ile imza töreni düzenliyoruz. Biz Obi ile sadece bir futbolcu değil etik ahlak ve duruşuyla çok büyük bir atlet transfer ettik. Genç oyunculara ne kadar yatırım yaptığımızı herkes biliyor. Bunun yanı sıra genç oyuncularımıza tecrübelerini aktarabilecek bir oyuncu aldık. Obi’nin transferi kolay olmadı, kendisi de biliyor. Tabii transferiyle birlikte 150 de forma aldı. Ivanildo da 100 forma alan futbolcularımızdan oldu. Artık Obi’nin forma rakamını yükseltmesi gerekiyor. O yüzden 200 forma alıyor.”

2+1 yıllık sözleşme imzalayan Obi Mikel, “Başkanımıza bu güzel sözleri için teşekkür ediyorum. Trabzonspor’a geldiğimde ne kadar büyük bir kulüp olduğunu kendi gözlerimle gördüm. Sayın Başkanın göreve başladığından bugüne kadar kulübü stabil bir hale getirdiğini ve Trabzonspor’u tekrar hak ettiği yerlere getirdiğini biliyorum. Ben de genç ve yetenekli oyunculardan oluşan bu kadro yapısına hem saha içinde hem de saha dışında gerek tecrübe olsun gerekse mücadele ve oyun azmi olsun elimden gelen her şeyi yapacağım” dedi.

'KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN'

Portekiz kulübü Sporting Lizbon'dan kiralık olarak alınan Portekizli oyuncu Ivanildo, “Transfer sürecinde bana olan ilgi ve gösterilen değer gerçekten buraya gelmemde en büyük etken oldu. Ben çalışmayı seven bir insanım. Bana gösterilen ilgi ve değer karşısında insanları mahcup etmemek için elimden gelenin en iyisin yapacağım. Takımımızın hedefleri için var gücümle çalışacağımdan hiç kimsenin şüphesi olmasın” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Trabzonspor'un yeni transferi FernandesTrabzonspor'un yeni transferi Fernandes