Orman'dan Beinsports açıklaması: Bundan sonrası TFF'nin işi

Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Fikret Orman, "Beinsports'un hiçbir gerekçesi olmadan geciktirdiği sözleşmedeki ödeme yükümlülüklerini bir an önce yerine getirmesi talebini TFF aracılığıyla kendilerine iletilmesine karar verdik. Bundan sonrası TFF başkanı ve yönetim kurulunun işi" dedi. 

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Kulüpler Birliği Vakfı ve Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, vakfın İstanbul'daki ofisinde, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, TFF 1'inci Başkan vekili Servet Yardımcı, TFF Başkan vekilleri Erhan Kamışlı ve Mehmet Baykan ile TFF Genel Sekreteri Kadir Kardaş'la toplantı yaptı.

'BEİNSPORTS SEZON ORTASINDAN BERİ FİNANSAL TALEPLERDE BULUNUYOR'

Toplantının ardından açıklamaya yapan Fikret Orman, önemli bir toplantı gerçekleştirdiklerini söyledi.

"Spor Toto Süper Lig'in resmi yayıncı kuruluşu Beinsports geçtiğimiz sezonun ortasından beri önümüzdeki sezon için TFF'den birtakım finansal taleplerde bulunmaktadır" diyen Orman, ligdeki 18 kulüp ve TFF yöneticileriyle bu talepleri değerlendirdiklerini aktardı.

'ÖDEMELER GECİKTİRİLDİ'

Beinsports'un ödeme yükümlülüklerini yerine getirmediğini belirten Orman, şöyle devam etti:

"Kulüplerin finansal durumu göz önüne alındığında 18 kulüp olarak Beinsports'un hiçbir gerekçesi olmadan geciktirdiği sözleşmedeki ödeme yükümlülüklerini bir an önce yerine getirmesi talebini TFF aracılığıyla kendilerine iletilmesine karar verdik. Biz Kulüpler Birliği olarak ne yapabileceğimizi ve nerede duracağımızı tartıştık, konuştuk. Sonuç itibariyle TFF yetkililerine duruşumuzu altını çizerek izah ettiğimizi düşünüyoruz."

Yayıncı kuruluşun geciktirdiği ödemelerden bahseden Orman, "Sezon başında avans ödemesi yapılıyor. Sözleşmeye göre onun yapılması lazımdı. 15 günlük bir süreci vardı, o da doldu yapılmadı. Onun üzerinden de 10 gün geçti. Biz de sözleşmede geçerli olan bütün gerekliliklerini yerine getirmelerini bekliyoruz" dedi.

'BUNDAN SONRA GÖRÜŞMELERİ TFF GÖTÜRECEK'

Bundan sonraki görüşmeleri TFF'nin yürüteceğini dile getiren Orman, "Bu zamana kadar Beinsports yetkilileriyle Kulüpler Birliği içinde oluşturduğumuz komiteyle bazı görüşmeler yapmıştık. Bu dakikadan sonra onların yasal muhatabı TFF olacağı için bu görüşmeleri TFF götürecektir. Biz TFF'ye kendi fikirlerimizi söyleyip, duruşumuzu belli ettik ve ilettik. Bundan sonrası TFF Başkanı ve yönetim kurulunun işi" diye konuştu.

Fikret Orman yayıncı kuruluşun ayrılmaması arzusunda olduklarını aktararak, "Ligler başlıyor. Takımlar takımlarını kuracaklar. Bu yayın geliri takımlarımızın en önemli gelir kalemi. Bizim oyuncularla sözleşmelerimiz var. Bunların çoğu avro üzerinden yapılmış sözleşmeler. Kulüplerin içinde olduğu durum da belli. Bunu da kendilerine ifade ettik" ifadelerini kullandı. (İSTANBUL/AA)