Toprak Razgatlıoğlu en iyi derecesini yaptı

Toprak Razgatlıoğlu İtalya'da gerçekleşen Dünya Superbike Şampiyonası'nda en iyi derecesini yaparak ikinci oldu. Razgatlıoğlu, "Artık yolumuz açık. İmola’da yeni bir başlangıç yapacağımızı söylemiştim. Öyle de oldu" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Sporcu Toprak Razgatlıoğlu, Dünya Superbike Şampiyonası'nda (WorldSBK) yedinci durak noktası olan İtalya'da ikinci yarışta bu sezonki en iyi derecesine ulaşıp ikinci oldu.

Misano Pisti’nde koşulan ikinci yarışa dördüncü cepten başlayan Toprak Razgatlıoğlu, yarışta damalı bayrağın altından ikinci sırada geçmeyi başardı. World SBK arenasında ilk kez bir Türk adını kullanan bir takımla mücadele eden Razgatlıoğlu, Jonathan Rea’nın ardından podyuma çıkarken Leon Haslam ise üçüncü oldu. Bu sonucun ardından Toprak Razgatlıoğlu 121 puanla pilotlar sıralamasında altıncı basamağa yükseldi.

'SUPERBIKE'TAKİ EN İYİ YARIŞIMDI'

Açıklamada görüşlerine yer verilen Razgatlıoğlu, üst üste üç durak noktasında üç podyum elde etmenin mutluluğunu yaşadığını belirterek, "Bu yarış, Superbike'taki en iyi yarışımdı. Çok iyi başladım, son dört turda da liderliği elde ettim. Birinci de olabilirdim. Ama artık yolumuz açık. İmola’da yeni bir başlangıç yapacağımızı söylemiştim. Öyle de oldu. Türk adını taşıyan bir takımla yarışıyorum. Bunun sorumluluğunu biliyorum ve bayrağımızı gönderin en üstüne çekeceğim" ifadelerini kullandı. (AA)