Trabzonspor: Bize leke bulaştırmaya çalışmak kimsenin haddine değil

Trabzonspor, Gündüz ve Kavrazlı transferleri ile ilgili açıklama: Yaptığımız yasal ve ahlakidir.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Trabzonspor'dan Altınordu'nun dün yaptığı transfer açıklamasına cevap geldi. Kulüpten yapılan açıklamada, “Futbolcuların kulübümüzle sözleşme imzalamasını ‘sonun başlangıcı’ olarak göstermek, Trabzonspor gibi köklü bir camiaya ‘leke’ bulaştırmaya çalışmak kimsenin haddine değildir” ifadeleri kullanıldı.

Altınordu FK, futbolcuları olan Salih Kavrazlı ve Atakan Gündüz'ün Trabzonspor tarafından 'etik dışı' bir davranışla transfer edildiğini öne sürmüş ve tepki göstermişti. Trabzonspor'un resmi internet sitesinden paylaştığı kamuoyu duyurusunda Altınordu'ya ve oyuncuların gelişiminde emeği olan herkese teşekkür edilirken, kulübün açıklamalarının hayret verici olduğu belirtildi.

Trabzonspor'un yaptığı açıklamada şunlar kaydedildi:

"Bugün sabah saatlerinde Altınordu Kulübü’nün resmi sitesinde yayınlanan açıklamayı ise büyük bir hayretle okuduğumuzu belirtmek isteriz. Kendi kulüplerinde yaşanan işleyiş sorunları nedeniyle futbolcularıyla profesyonel sözleşme imzalamaktan imtina edenler, transferler gerçekleştikten sonra talihsiz bir açıklama yaparak, kulübümüze yönelik yakışıksız ifadeler kullanmışlardır. Şunu özellikle vurgulamak isteriz ki; genç futbolcuların kulübümüzle sözleşme imzalamasını 'sonun başlangıcı' olarak göstermek, ilgili futbolcuların kariyerlerinde yaşayacakları yükselişi 'vahim bir tablo' şeklinde yansıtmak kimsenin haddine değildir. Bunun yanında yaşanan süreci 'komşunun bahçesinden meyve çalma' ifadesi ile ilişkilendirerek Trabzonspor gibi köklü bir camiaya “leke” bulaştırmaya çalışmanın sporun ahlaki değerleriyle bağdaşmadığı da açık ve nettir.

Söz konusu gençlerin kariyerlerini örseleyecek bu minvaldeki açıklamaların, futbol altyapısı ve gençlerin yetiştirilmesi noktasında önemli bir misyon üstlenmiş Altınordu Kulübü tarafından yapılması ve üstelik bu açıklamanın Trabzonspor gibi altyapıya verdiği önemle Türk futbolunun senelerdir saygısını kazanmış örnek bir kulübe karşı yapılmış olması olayın talihsizliğini çarpıcı biçimde ortaya koymaktadır.

Son söz olarak; transfer sürecindeki tüm işlemlerin yasal ve ahlaki çerçeveler içinde yapıldığını futbol kamuoyuna bir defa daha hatırlatır; Türkiye Futbol Federasyonu talimatları uyarınca başta Altınordu Kulübü olmak üzere iki futbolcumuzun yetişmesine katkıda bulunan tüm kulüplere gerekli 'yetiştirme bedelleri'nin ödeneceğini belirtmek isteriz." (HABER MERKEZİ)

Altınordu'dan Trabzonspor'a tepkiAltınordu'dan Trabzonspor'a tepki