Tractor Sazi'yle anlaşan Mustafa Denizli, İran'a gitti

Tractor Sazi ile anlaşan teknik direktör Mustafa Denizli, Tebriz'e gitti. Denizli, "Daha önce Tahran'daydım, şimdi Tebriz'de olacağım. Türklerin destek verdiği takımla birlikte olacağız. İnşallah beklentileri karşılarız" dedi. 

DUVAR – İran’ın Pers Körfez Pro Ligi ekiplerinden Tractor Sazi ile anlaşan teknik direktör Mustafa Denizli, görevine başlamak üzere bu ülkeye gitti.

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’ne gelen Mustafa Denizli, bilet işlemlerini tamamladıktan sonra pasaport kontrolünden geçti. İran merkezli havayolu şirketi Ata Airlines’in uçağıyla Urmiye kentine hareket eden Denizli, uçuş öncesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, daha önce de görev yaptığı için İran’ın bildiği bir ülke olduğunu söyledi.

’40 GÜN SONRA LİG MAÇLARI BAŞLIYOR’

Denizli, “Daha önce Tahran’daydım, şimdi Tebriz’de olacağım. Türklerin destek verdiği takımla birlikte olacağız. İnşallah beklentileri karşılarız. Gidince kısa bir çalışma yapacağız, kamp ve kadro ile ilgili. Aşağı yukarı 40 gün sonra da lig maçları başlıyor. Benim için önemli olan hem takımın başarılı olması hem de iki ülke arasındaki yakın ilişkilere katkıda bulunabilmek” diye konuştu.

Tractor Sazi taraftarlarının iddialı olduğunu belirten Denizli, “Ortalama 60-70 bir taraftar desteğiyle oynayan bir takıma sahibiz. Takıma çok sahip çıkan bir taraftar grubu var. Geçtiğimiz dönem birlikte çalışma teklifinde bulunmuşlardı ancak ben gidememiştim. Bu kez gidiyoruz” ifadelerini kullandı.

Denizli, Tractor Sazi ile 1 yıllığına anlaştığını belirtti. (İSTANBUL/AA)