Francesco Totti istifa etti: Beni her şeyin dışında tuttular

Roma'nın eski futbolcusu Francesco Totti, yöneticilik görevinden ayrıldı. Totti, "Kulüp için neler yapma arzusunda oluğumu biliyorlardı ama bunu istemediler. Beni her şeyin dışında tuttular" dedi. 

DUVAR – İtalyan Roma kulübünün efsane futbolcularından Francesco Totti, Roma’daki yöneticilik görevinden istifa ettiği açıkladı.

Futbolu bıraktığı Temmuz 2017’den bu yana Roma’da yöneticilik görevi üstlenen Totti, basın toplantısındaki konuşmasında, “Roma’daki yöneticilik görevimden ayrılıyorum. Bu, futbolu bırakmaktan çok daha kötü bir durum. Roma’dan ayrılmak ölüm gibi. Bu durumda olmaktansa ölsem daha iyiydi. Başkanlar, teknik direktörler ve oyuncular gelip geçer ancak bayraklar kalıcıdır” ifadelerini kullandı.

Kulübün ABD’li sahiplerini eleştiren Totti, “Daha önce hiç kendimi açıklama fırsatım olmadı. Bana bu imkanı vermediler. İkinci yıl, ne yapmak istediklerini anladım. Bu kulüp için neler yapma arzusunda oluğumu biliyorlardı ama bunu istemediler. Beni her şeyin dışında tuttular. Bu, gelmesini hiç istemediğim bir gündü” dedi.

Altyapısına adım attığı 1989’dan bu yana 30 yıldır Roma’nın parçası olan Totti, profesyonel kariyerinde sadece Roma’da oynadı. Totti, 25 sezon top koşturduğu Roma’da kulüp tarihindeki en fazla forma giyen ve en çok gol atan isim oldu. Futbol dünyasının efsaneleri arasına giren Totti, Roma formasıyla 786 maça çıktı ve 307 gol attı. (ROMA/AA)