Gümüşdağ'dan Albayrak'a tepki: Suç duyurusunda bulunacağız

Medipol Başakşehir Başkanı Gümüşdağ, Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Albayrak'ın "Elimizde Konya maçının kayıtları var" açıklamasını eleştirdi. VAR kayıtlarının yalnızca TFF'de olmaması gerektiğini belirten Gümüşdağ, "Hiçbir takımın ulaşamadığı, TFF dışında kimsenin elinde olmaması gereken kayıtlar, nasıl hukuk dışı temin edilebiliyor" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak'ın Fenerbahçe derbisi sonrası yaptığı açıklamalara tepki gösterdi. Gümüşdağ, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak, pazar günü oynanan Fenerbahçe derbisinin ardından "Konya maçında verilen penaltı. Elimizde tüm kayıtlar var. Tüm ısrarlara rağmen VAR konuşmaları açıklanmıyor. Bu hafta Rizespor'un iki penaltısı verilmiyor. Bir takım şampiyon yapılacaksa açık açık çıksınlar ve ilan etsinler" demişti.

'VAR KAYITLARI HUKUK DIŞI ELDE EDİLMİŞ'

Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, 17'nci Türkiye Spor Ödülleri töreni öncesinde basın mensuplarına açıklamada bulundu. Fenerbahçe-Galatasaray derbisiyle ilgili soru üzerine Gümüşdağ, şunları söyledi:

"Derbi maçla ilgili yorum yapmak istemem ama dün rakip takım yöneticisinin (Abdurrahim Albayrak) bir açıklaması olmuş. Bunları şaşkınlıkla, hayretle izliyorum. Bugün kulüpteki hukuk müşaviri arkadaşlara talimat verdim. Yarın da Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) bu konuyla ilgili bir yazışma yapacağız. Gerekirse ziyaret de ederiz. Orada söylediği çok enteresan bir şey var. 'VAR'ın kayıtları elimizde'. TFF dışında VAR kayıtları kimsenin elinde olamaz. Demek oluyor ki bu hukuk dışı elde edilmiş. Eğer hukuk dışı elde edilmişse ki elde edildiğini söylüyor, hukuk müşavirlerine söyledim, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına gerekli suç duyurusunda bulunacağız. Çünkü bu çok tehlikeli bir durum. Hiçbir takımın ulaşamadığı, TFF dışında kimsenin elinde olmaması gereken kayıtlar, nasıl hukuk dışı temin edilebiliyor. Çok tehlikeli bir şey."

'TFF ACİLEN KOMİSYON KURMALI'

TFF'ye çağrıda bulunan Gümüşdağ, "Rakip takım yöneticisi, Atiker Konyaspor maçının VAR kayıtlarının elinde olduğunu söylüyor ve 'Bildiğim şeyler var.' diyor. Açıklamak zorunda. Dolayısıyla TFF acilen bir araştırma komisyonu kurmalı. Federasyon içinde eğer bu tür kayıtlar personel tarafından el altından verilmişse, onlarla ilgili görevi kötüye kullanmaktan suç duyurusunda bulunulmalı" diye konuştu.

Salı günü TFF ile yazışmalar gerçekleştireceklerini aktaran Göksel Gümüşdağ, "Biz bunun takipçisiyiz. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına da aynı şekilde, 6222'ye (Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun) aykırı, kin, nefret, şiddet içeren ifadeler kullandığı için. Kimse kimseyi sevmek zorunda değil ama saygı duymak zorunda" diye ifadelerini kullandı.

'VAR KAPANDI, YÜZDE YÜZ GOLÜMÜZ İPTAL EDİLDİ'

Göksel Gümüşdağ, sezonun ilk yarısında Fenerbahçe ile oynadıkları ve yine Ali Palabıyık'ın yönettiği maçı hatırlatarak, "Aynı statta, aynı rakiple oynadık ve hakem yine Ali Palabıyık'tı. O maçta hepinizin malumu, VAR kapandı ve yüzde yüz bir golümüz iptal edildi. Pozisyonun ofsayt olmadığını herkes kabul etti ancak 'VAR kapalı olduğu için yapacak bir şey yok' dediler ve gol iptal edildi" dedi.

'İKİ PUANIMIZ GİTTİ AMA HAKEM VE CAMİAYI SUÇLAMADIK'

"İki puanımız gitti ama hiçbir zaman, 'Rakip tarafından mı bu organize edildi?' diye sormadık" diyen Gümüşdağ, "Bu ifadeleri gerçekten şaşkınlıkla dinliyorum. Şunu da söylemek istiyorum, o gün biz yan hakem göremediği için ofsayttan verilmeyen golümüzden dolayı iki puan kaybettiğimizde bunu paylaştık ama hiçbir zaman bir camiayı ya da hakemi suçlamadık. Bunun çok şık olmadığını düşünüyorum" şeklinde konuştu.

'BU SÖZLER ÇOK TEHLİKELİ'

Sahada her takımın emek verdiğinin belirten Göksel Gümüşdağ, "Bu sözler çok tehlikeli. Bu konuda hassasiyetimizi paylaşma gereği hissettim. Sonuna kadar centilmence yarışacağız ve kupayı kim alırsa alkışlamasını da bileceğiz. Şu an Medipol Başakşehir, şampiyonluğa en yakın takımdır. Şampiyon olmak istiyoruz ve inancımız da tamdır. Dayanağı olmayan iftiraların ya da tehditvari konuşmaların hiçbirisi kabul edilemez" ifadelerini kullandı. (İSTANBUL/AA)