Mustafa Cengiz'den derbi yorumu: Her 20 yılın bir 1'inci yılı, ilki vardır

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Fenerbahçe derbisini kazanmak istediklerini söyledi. Cengiz, "Bir gelenek, 20 yıldır kazanamıyoruz. Her 20 yılın bir 1'inci yılı, ilki vardır" dedi.
Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz (ortada) ve İkinci Başkan Abdurrahim Albayrak (solda) derbiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

DUVAR – Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, 14 Nisan Pazar günü Fenerbahçe ile oynayacakları derbide 20 yıllık geleneğin sona ermesini dilediklerini söyledi.

GS TV’de konuşan Cengiz, “Sürekli olarak bir algı yönetimi yapılıyor. Bir gelenek, 20 yıldır kazanamıyoruz. Her 20 yılın bir 1’inci yılı, ilki vardır. O ilkin olmasını diliyoruz” diye konuştu.

Şampiyon olmayı hedeflediklerini dile getiren Cengiz, “Bütün maçları kazanarak şampiyonluğa yürümek istiyoruz. Değerli rakibimizi de iyi bir skorla hak ettiğimiz bir şekilde yenerek, bu şampiyonluğun taçlandırılmasını isteriz. Bizim için onur olur ama taraftarımız şundan emin olsun ki mücadelemiz ve şampiyonluk yürüyüşümüz sonsuza kadar sürecek” dedi.

ALBAYRAK: ALLAH COŞKUMUZU BOZMASIN

Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak ise takımda coşkulu bir hava olduğunu aktararak şunları söyledi:

“Her sabah idmanda takımla beraberiz. İyi bir hava var. Allah bu coşkumuzu ve havamızı bozmasın. En iyi şekilde hazırlanıyoruz. Şampiyon olmak istiyoruz. Şampiyon olmamız için de bütün rakiplerimizi yenmek istiyoruz. Güzel bir maç olmasını, dostça geçmesini temenni ediyorum. Maç bittikten sonra el ele kol kola ayrılmayı diliyorum. Bu ilk değil son derbi de olmayacak. Her şeyden önce oradan dostça ve kardeşçe ayrılırsak Türk futboluna en önemli mesajlardan birini veririz.” (İSTANBUL/AA)