Gökhan Töre'den Fikret Orman'a 'kadro dışı' eleştirisi

Beşiktaş'ta kadro dışı bırakılan Gökhan Töre, Fikret Orman'ı sosyal medya üzerinden eleştirdi: Şimdiye kadar adı haksızlıkla geçmemiş Beşiktaş Kulübü'nün, Fikret Orman'ın görev döneminde yaşadığı sıkıntıları ve adının karıştığı maddi skandalları göz önüne alacak olursa sarf ettiği cümle kulağa oldukça rahatsız edici ve umursamazca geliyor.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Beşiktaş'ta kadro dışı bırakılan Gökhan Töre, Başkan Fikret Orman'a tepki gösterdi. Töre, 'Beşiktaş futbol kulübünün asıl sahibi Beşiktaş taraftarıdır' diyerek yaptığı paylaşımda, "Bilinmelidir ki beni bu metni yazmaya ikna eden, gelecekteki büyük yeteneklerin bu gibi haksızlıklara uğramamaları, uğrasalar da korkmadan haklarını aramalarına ön ayak olmak; bir örnek teşkil etmektir. Çünkü gelecekte ismini gururla anacağımız o büyük yetenekler şu an bu metni okuyan belki kariyerinin başında bir futbolcu, belki beş yaşında hayaller kuran bir yeteneğin dedesi ya da okul takımında harikalar yaratan bir çocuğun annesi olabilir" ifadelerini kullandı. Gökhan Töre ayrıca, "Yurt dışına gideceksin. Türkiye'de Başakşehir, Fenerbahçe ve Galatasaray'a gidemezsin, sözleşmeye ekleyeceğiz öyle fesih edeceğiz" tehdidi de aldığını belirtti.

Dün Fikret Orman'ın bir gazeteci ile yapılan röportajın akıllarda zaten varolan sorulara yenilerini eklediğini belirten Töre, "Şimdiye kadar adı haksızlıkla geçmemiş Beşiktaş Kulübü'nün, Fikret Orman'ın görev döneminde yaşadığı sıkıntıları ve adının karıştığı maddi skandalları göz önüne alacak olursa sarf ettiği cümle kulağa oldukça rahatsız edici ve umursamazca geliyor. Maalesef oldukça basit ve amaçsız bir olduğunu Fikret Orman'a iletmek isterim. Bu sorulara artık yaşadığım gerçekler ile cevap vermenin zamanı geldiğine; siz değerli Beşiktaş Taraftarının ve saygıdeğer Kamuoyu mensuplarının bu gerçekleri bilmeyi hakkı olduğuna inanıyorum" dedi.