2010-11 şampiyonluğu için karar günü!

Trabzonspor'un 2010-11 Süper Lig sezonunun şampiyonluğunun şike ile elinden alındığı yönündeki başvurusu yarın CAS'da yapılacak duruşmada ele alınacak. Kulübün UEFA-FIFA Dış İlişkiler ve Hukuktan Sorumlu Başkan Yardımcısı Önder Bülbüloğlu, "CAS 1 ay önce yayınladığı bültende, '2010-11 Şampiyonu Trabzonspor'dur' diye yayın yaptı. Bunu bülteninde yayınlıyorsa şampiyonluğumuzun tescili için de istediğimizin yapılmasını bekliyoruz" dedi.
Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu ve beraberindeki ekip UEFA merkezinde finansal fair play kapsamında toplantı yaptı.

DUVAR – Süper Lig’de 2010-11 sezonu şampiyonluğu konusunda Trabzonspor’un yaptığı başvuru için karar yarın verilecek. Kulüp İsviçre’deki Spor Tahkim Mahkemesi’nde (CAS) görülecek duruşmada şampiyonluğun kendilerine ait olduğu yönünde karar çıkmasını bekliyor.

FIFA Disiplin Komitesi’nin 2010-11 sezonuna ilişkin yapılan başvuru dosyasını reddetmesin ardından CAS’a başvuran Trabzonspor’da, yarın saat 10.00’da başkan Ahmet Ağaoğlu, beraberindeki yönetim kurulu üyeleri ve avukatlarla Lozan’daki duruşmaya katılacak. 10 kişilik ekiple duruşmada hazır bulunacak bordo-mavililerde UEFA-FIFA Dış İlişkiler ve Hukuktan Sorumlu Başkan Yardımcısı Önder Bülbüloğlu, “CAS’tan güzel bir sonuç beklediklerini” söyledi.

‘BÜLTENİNDE YAYINLIYORSA…’

Önder Bülbüloğlu, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada FIFA Disiplin Kurulu’nun Trabzonspor’un şampiyonluğunun tescili için karar vermesini istediklerini belirterek, “Daha önceki başvuru dosyalarımızı gündemlerine almadıkları için CAS’a başvurmuştuk. Buradan güzel bir sonuç bekliyoruz. CAS 1 ay önce yayınladığı bültende, ‘2010-11 Şampiyonu Trabzonspor’dur fakat temiz Trabzonspor, tescil edilemeyen şampiyonluğu için yıllardır mücadele vermektedir’ diye yayın yaptı. CAS bunu kendi bülteninde yayınlıyorsa şampiyonluğumuzun tescili için de istediğimizin yapılmasını bekliyoruz. CAS bağımsız bir spor mahkemesi. Eğer adaletli bir karar verirlerse istediğimiz sonucu alacağımızı düşünüyoruz” dedi. (TRABZON/DHA)