Manisaspor'un 6 puanı daha silindi

FIFA, Benfica'ya bonservis nedeniyle olan borcunu ödemeyen Manisaspor'un 6 puanını sildi. Sezon başında da 9 puanı silinen Manisaspor, eksi 7 puana geriledi.

DUVAR – TFF 2’nci Lig Beyaz Grup’ta sezon başında eski futbolcularından Iwanski’ye olan borcu yüzünden 6, Ulusal Kulüp Lisansı’nı yenileyemediği için de 3 puanı silinince düşme hattına demir atan Manisaspor’a yeni ceza daha geldi.

FIFA, Portekiz kulübü Benfica’dan 2010 yılında transfer ettiği Aziza Makukula’nın bonservisinden kaynaklı borcunu ödeyemeyen Manisaspor’un 6 puanını daha sildi. FIFA’nın cezası Futbol Federasyonu tarafından ligdeki puan tablosuna yansıtıldı. Bu sezon toplam 15 puanı silinen Manisaspor, eksi 7 puanla düşme hattında yer alıyor.

Geçen sezon yine borçları yüzünden toplam 12 puanı silinince Spor Toto 1’nci Lig’den düşen, bu sezon da 2’nci Lig’de kalması zorlaşan Manisaspor’un son puan silme cezasının ardından kurtuluş hattıyla arasındaki fark 17 puana çıktı.

Manisaspor, eski yabancı futbolcu ve yabancı kulüplere olan borçlarını ödemediği takdirde FIFA tarafından daha alt liglere düşürülecek. (İZMİR/DHA)