Mesut Özil'in Alman milli formalı tabelası kaldırılıyor

Mesut Özil, Alman Milli Takımı'nı bıraktığını açıkladı. Özil'in memleketi Zonguldak'taki Almanya formalı fotoğrafı kaldırılacak. Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci, "Cumhurbaşkanımız ile İngiltere'de çektirdiği fotoğrafı onun yerine koyacağız" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Almanya Milli Futbol Takımı'nı bıraktığını açıklayan futbolcu Mesut Özil'e, memleketi Zonguldak'ın Devrek ilçesine bağlı Hışıroğlu Köyü'nde yaşayan hemşehrileri destek verdi. Köylüler, "Çok güzel karar verdiğine inanıyoruz, onun bu kararından dolayı tebrik ediyoruz" ifadelerini kullandı. Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci ise futbolcunun, "Mesut Özil Caddesi" tabelasında bulunan Alman milli formalı fotoğrafını kaldırarak yerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte çektirdiği fotoğrafı koyacaklarını söyledi.

İngiliz kulübü Arsenal'in Alman futbolcusu Mesut Özil'in, Almanya Futbol Milli Takımı'nı bıraktığını açıklamasının ardından Zonguldak'ın Devrek ilçesine bağlı Hışıroğlu Köyü'nde yaşayan hemşehrileri, futbolcuya destek mesajları verdi.

'ÖZİL'İN KARARININ DESTEKLİYORUZ'

Köy kahvesinde de konuşulan tek konu Özil'in Almanya Milli Takımı'nı bırakması oldu. Muhtar Abdurrahaman Yanaz, Mesut Özil'in "köylerinin gurur kaynağı" olduğunu söyledi.

Yanaz, "Mesut Özil'in üzerine çok gelindi. Cumhurbaşkanımızla bir araya gelmesini Almanya milli takımı hazmedemedi. Basında hakaretler yapıldı. Mesut Özil de çok güzel bir karar verdi ve Almanya milli takımında oynamayacağını bildirdi" dedi.

Kararı nedeniyle Özil'i tebrik ettiklerini söyleyen Yanaz, "Biz de köy halkı olarak Mesut Özil'in çok güzel karar verdiğine inanıyoruz. Bu kararından dolayı tebrik ediyoruz. Köy halkı olarak biz onu bağrımıza bastık, onu çok seviyoruz. Oynadığı oyunla takımlarına çok büyük katkıları var. Onun bu kararını destekliyoruz" diye konuştu.

'ÖZİL'İN AÇIKLAMALARI BİZİ RAHATLATTI'

Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci de Mesut Özil'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile fotoğraf çektirmesinin ardından İngiltere ve Almanya medyası tarafından haksız eleştirilere maruz kaldığını söyledi.

Almanya'nın Dünya Kupası'nda başarısızlığının Özil'e yüklenmeye çalışıldığını ifade eden Semerci, "Hemşehrimiz Mesut Özil'e sahip çıkmak adına toplantı yaptık. 17-19 Ağustos tarihinde Devrek Baston ve Kültür Festivalimiz var. Bu festivalimizde ana tema olarak Mesut Özil'e sahip çıkmayı amaçlamıştık. Menajeriyle de görüşmüştük. Neticesinde Özil'in en son açıklamaları bizi rahatlattı" dedi.

'IRKÇILIĞA, DİN AYRIMCILIĞINA KARŞIYIZ'

Mesut Özil'in Devrek'te bir spor tesisi yaptırdığını aktaran Mustafa Semerci, şöyle devam etti:

"Spor tesislerimizin olduğu alandaki caddeye Mesut Özil Caddesi adını vermiştik. Mesut Özil oraya bir spor tesisi de yapıyor, Devrek Belediyespor için. Orada Özil'in Almanya milli forması ile bir fotoğrafı var. Bu fotoğrafları tablodan kaldırıyoruz. Cumhurbaşkanımız ile İngiltere'de çektirdiği fotoğrafı onun yerine koyacağız. Biz ırkçılığa, din ayrımcılığına karşıyız. Devrek olarak Özil'e destek çıkıyoruz." (ZONGULDAK/DHA)